aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldepdleplpdddd.png

Lider Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak zabrał głos na temat wydarzeń w Trójce Polskiego Radia.

Trudno nazwać dzisiejszą Polskę zwyczajnym demokratycznym krajem patrząc na wydarzenia w mediach publicznych w ostatnich latach. Zmiany polityczne spowodowały, że m.in. z dawnej Trójki została już tylko nazwa, słuchacze masowo odeszli od odbiorników i nic nie zapowiada, aby mieli wrócić.

Dawni pracownicy Trójki założyli - dzięki wsparciu swoich fanów - "Radio Nowy Świat" i rozgłośnię można określić jako nową Trójkę.

- Przypadek upadku Polskiego Radia pod władzą PiS przejdzie do historii. Słuchalność najważniejszych anten szoruje po dnie, kultowa Trójka rozmontowana i zamieniona w szafę grającą, Jedynka i PR24 w służbie propagandy, reszta marnieje. To nie tylko rewolucja kulturalna. To głupota - wypowiada się publicysta Przemysław Szubartowicz.

Na temat wydarzeń w Trójce postanowił się także wypowiedź Jurek Owsiak. Zdaniem lider WOŚP-u mamy obecnie w Polsce stan wojenny w kulturze.

"Moim zdaniem rozgromienie radiowej Trójki – bezprecedensowe, bez poszanowania żadnych standardów, przeogromna i przytłaczająca samowolka, to jak stan wojenny dla polskiej kultury. Grupa generałów w 1981 roku zaanektowała także polską kulturę w jej wszystkich wymiarach, trzymając twardą ręką wszystkie, dosłownie wszystkie wydarzenia kulturalne, a co za tym idzie: prasę, radio, telewizję, teatry, wystawy, nie popuszczając nawet na chwilę. I te jałowe czasy trwały niemal całą dekadą.

Dzisiaj standardy, dla mnie nie do przyjęcia, narzucono publicznej telewizji, publicznemu radiu, muzeom, teatrom. Stwarza się kuriozalne specustawy, które wprowadzają tylko chaos i bałagan. I to boli, że przychodzi to tak łatwo, że w takiej ciszy instytucji, które właśnie teraz powinny najbardziej podnosić głos w tej sprawie. Myślę o całej społeczności akademickiej, myślę tu o ludziach kultury, myślę tu o nas wszystkich Polakach.

Szacunek dla protestujących, piszących petycje, ale to nie powinno chodzić o kosmetykę, czyli przywrócenie kogoś do pracy. To jest, jeszcze raz napiszę to drukowanymi literami: STAN WOJENNY POLSKIEJ KULTURY i Trójka tę szalę goryczy przelała".

           Popierasz OWSIAKA - kciuk w górę!


+ 460
- 3

Polub Polityczek.pl