aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepflpffffff.png

Dziennikarz Wojciech Mann (Radio Nowy Świat) odniósł się na swoim profilu społecznościowym do projektu PiS-u dotyczącego podwyżek pensji dla polityków.

Najważniejsi politycy w kraju mogą w przeciwieństwie do obywateli spać spokojnie. Pracy nie stracą, nikt im nie utnie pensji, jak ma to miejsce w wielu przedsiębiorstwach (przez koronawirusa) i w dodatku dostaną sowite podwyżki.

Skorzysta także Pierwsza Dama Agata Kornhauser-0Duda, która otrzyma stałe wynagrodzenie ok. 18 tys. zł.

Wygląda na to, że kryzys finansowy dotyczy społeczeństwa, ale nie polityków. Oni nie odczują - przynajmniej nie finansowo - pojawienia się koronawirusa.

- Zmusili nas do wyborów sprzecznych z Konstytucją. Zmarnowali miliony bez podstawy prawnej. Chcą nowelizacji, która da im bezkarność. Należy się podwyżka - komentuje zachowanie rządzących prawnik dr Mikołaj Małecki, Uniwersytet Jagielloński.

- Średnią krajową lub więcej - 5,1 tys brutto - zarabia tylko 17% Polaków. Więcej niż 7,1 tys. brutto zarabia jedynie 3,5%. Posłowie przed podwyżką dalej zarabiali więcej i mieli dodatkowe przywileje. To nie były adekwatne zarobki do zarobków Polaków? - pyta dziennikarz Jakub Wencel.

Na temat wyższych pensji dla polityków zabrał głos za pośrednictwem mediów społecznościowych Wojciech Mann.

- Nasze zuchy pasibrzuchy wolą konfitury niż społeczeństwo - napisał dziennikarz na Facebooku.

          Popierasz MANNA - kciuk w górę!


+ 2443
- 107

Polub Polityczek.pl