aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldprfkorfkfrofrffffffffffffeeeee.jpg

Posłanka Marcelina Zawisza (Lewica) wypowiedziała się na temat ostatnich decyzji ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego.

Matury. Mam wrażenie, że część uczniów zlekceważyła ten egzamin - powiedział minister edukacji narodowej o tegorocznych maturzystach. O maturzystach, którzy do swojego egzaminu przygotowywali się w warunkach niepewności i strachu o siebie i swoich bliskich. Przez długi czas nie wiedząc, kiedy i w jakich warunkach będą pisać egzamin, którego wynik zadecyduje przecież o ich przyszłości. Mówienie o maturzystach i maturzystkach w sposób tak pogardliwy przez człowieka, który nie potrafi zorganizować pracy szkół w nowych warunkach z odpowiednim wyprzedzeniem jest naprawdę oburzające. Panie ministrze, jeżeli ktoś powinien wykazać się większą samodyscypliną to właśnie pana ministerstwo.

Poprawki maturalne. Teraz część uczniów czeka egzamin poprawkowy. Zaniepokojony napisał do mnie maturzysta, że jego rodzic pracuje w szpitalu, co może skutkować przymusową kwarantanną. Jeśli tak się stanie chłopak nie będzie miał możliwości podejścia do egzaminu poprawkowego, bo jest tylko jeden termin. Wyobrażacie to sobie? Wasza mama lub tata pracują w szpitalu, są niezbędnym elementem systemu, który ratuje życie i zdrowie nam i naszym bliskim. Nieważne, czy pracują jako lekarki, pielęgniarki, fizjoterapeuci czy pracownicy administracyjni. Są w grupie podwyższonego ryzyka. Są tam dla nas. Ale ponieważ oni pełnią te ważne zadania, wy żyjecie w niepewności czy nie przyniosą do domu wirusa, który uniemożliwi wam poprawienie egzaminu. Bo ministerstwo zaplanowało tylko jeden termin. I nie wiecie, czy będziecie mogli wyjść z kwarantanny i napisać ten egzamin tak czy siak, czy też będziecie musieli poczekać na przyszły rok. Nic nie wiecie. Bo minister jest tak zajęty obrażaniem uczniów, że zapomina, że ludzi trzeba informować.

Dlatego wspólnie z posłami i posłankami Razem zapytaliśmy ministra Piontkowskiego o to, czy planuje drugi termin na egzamin poprawkowy, a jeżeli nie to jaka będzie procedura poprawiania matury przez osoby znajdującej się w kwarantannie. Zobaczymy, co minister nam odpisze i czy zdąży przed 8 września.

Powrót uczniów do szkół. Piontkowski jest w TOP 3 najgorszych ministrów. Poza skandalicznymi wypowiedziami minister wsławia się tym, że zupełnie nie panuje nad sytuacją związaną z koronawirusem. Od września szkoły będą otwierane w chaosie, bez odpowiedniego zabezpieczenia, nauczyciele nie będą testowani, dzieci do szkoły będą chodziły bez maseczek. Nic tylko ręce załamać.

Szkoły w Europie. Do powrotu do szkół przygotowują się też Włochy. Wiecie jak? Jak informują media, planują zakup 2,5 miliona nowych ławek jednoosobowych, 2 miliony testów dla nauczycieli i personelu oraz 11 mln maseczek i 50 tysięcy litrów żelu do rąk dziennie.

           Popierasz ZAWISZĘ - kciuk w górę!

+ 421
- 12

Polub Polityczek.pl