EfKRSDbXsAA7jG_.jpg

"Żołnierze Chrystusa" pochwalili się swoją najnowszą aktywnością. Mężczyźni pojawili się przed kościołem św. Krzyża w Warszawie, gdzie znajduje się figura Jezusa.

- Warta wykonana! Obrońcy Wiary z różnych wspólnot zjednoczyli się w modlitwie różańcowej pod Figurą Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu. To wyraz sprzeciwu wobec coraz śmielszych i częstszych prób profanacji naszych najważniejszych symboli i wartości - piszą na swoim profilu społecznościowym "Żołnierze Chrystusa".

- Trzeba nam się obudzić i objąć wartę. Czas na ciężką pracę w Imię Boga! Honoru i Ojczyzny! Czas wrócić do korzeni - dodają radykałowie religijni.

Środowiska religijne są oburzone działaniem aktywistów LGBT, którzy zawiesili tęczową flagę na figurze Jezusa. Przedstawiciele społeczności LGBT chcieli swoim zachowaniem zwrócić uwagę na lekceważenie ich praw obywatelskich.

Tęczowa flaga na figurze Jezusa, pomnikach - zostala potępiona przez przedstawicieli obozu władzy z premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Andrzejem Dudą na czele.

Policjanci dostali obecnie rozkaz, aby pilnować figury Jezusa, najbardziej znanych pomników w Warszawie, przed osobami, które mogłyby zawiesić na nich tęczową flagę.

Reakcje internautów:

"A ja się modlę, żeby hejt na osoby lgbt się kiedyś skończył i ci ludzie w końcu mogli żyć jak inni".

"I dlatego jak widzę takich ludzi z różańcami, krzyżami , koszulkami z Chrystusem to widzę zmierzch kościoła katolickiego. Nie płaczę z tego powodu. Polski kościół katolicki zasłużył na porażkę".

"Stare chłopy i wierzą w magię paciorków".

"Zwłaszcza ten w sandałach to by bronił tak, że heeej".

        Popierasz Żołnierzy CH. - kciuk w górę!


+ 51
- 1442

Polub Polityczek.pl