aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskdfrokrokrofrffffff.jpg

Uznany filozof prof. Tadeusz Gadacz wypowiedział się na temat aktualnych tematów, nie zabrakło odniesienia do zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta Polski. 

Koronawirus. Od marca mam wrażenie, że żyję w nierealnej rzeczywistości, nierealnej przestrzeni i nierealnym czasie. Wykonuję nierealną pracę w nierealnych relacjach. Nierealnie się leczę, czytam nierealne informacje na temat tego, co dzieje się w nierealnej rzeczywistości. Odbyłem nierealny urlop. Uczestniczyłem w nierealnych wyborach w nierealnej demokracji. Pojutrze nierealny prezydent z nierealnym angielskim złoży nierealną przysięgę na nierealną Konstytucję. Tylko kryzys jest rzeczywisty, choroba i śmierć. Czy powróci jeszcze normalna rzeczywistość?

Tęczowa flaga na pomnikach. O wiele większą profanacją niż powieszenie tęczowej flagi na pomniku Chrystusa ukrzyżowanego jest przyjmowanie Komunii Świętej i zionięcie nienawiścią z mównicy sejmowej na połowę polskich obywateli. Dlaczego przedstawiciele kościoła nie reagowali i nie reagują na tę profanację? Gdyż polski katolicyzm jest płytki i pusty w swym symbolizmie. Naruszanie symboli uważa za profanację, nienawiść do człowieka już nią nie jest. Gdyby Chrystus pojawił się dzisiaj w Warszawie, nie stanąłby przed kościołem Świętego Krzyża. Poszedłby do aresztu, w którym uwięziono aktywistki.

Rekonstrukcja rządu. Czy czeka nas powtórka z PRLu, kiedy to prof. Roman Ingarden został na kilka lat odsunięty od wykładów, a prof. Leszek Kołakowski i Bronisław Baczko usunięci z uniwersytetu? Minister Gliński ma już wprawę w wymianie "elit" w teatrach, muzeach, czy fundacjach. Rację ma pani prof. Elżbieta Korolczuk, że rekonstrukcja rządu nie ma służyć sprawniejszemu zarządzaniu państwem, lecz sprawniejszemu usuwaniu elit.

Zaprzysiężenie Dudy. Zgadzam się z Romanem Giertychem, że udział w zaprzysiężeniu prezydenta Dudy jest de facto akceptacją Izby Sądu Najwyższego, którą prezydent powołał w poprzedniej kadencji niezgodnie z prawem, by zaakceptowała legalność jego wyboru. Rozumiem tych, którzy chcą oddać szacunek urzędowi państwa, oraz tych, którzy chcą oddać szacunek jego wyborcom. I byłbym gotów przychylić się do tych racji, gdyby nie wspomniany fakt. W imię wyższych racji nie można legalizować bezprawia. Zbyt łatwo przyzwyczajamy się do bezprawia i zbył łatwo o nim zapominamy.

           Popierasz GADACZA - kciuk w górę!


+ 1080
- 17

Polub Polityczek.pl