Maja_Komorowska_2015.jpg

Uznana aktorka Maja Komorowska wypowiedziała się na temat obecnego obozu rządzącego.

Artyści krytykują słowa polityków Prawa i Sprawiedliwości o aktorze Januszu Gajosie. Gajos, który pojawił się na festiwalu Pol'and'Rock krytycznie ocenił politykę uprawianą przez Jarosława Kaczyńskiego. Aktor nazwał prezesa PiS-u "małym człowiekiem" i zarzucił mu doprowadzenie do podzielenia kraju.

- Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia - ocenił Gajos.

Artysta odnosił się do polityki uprawianej przez zjednoczoną prawicę.

- Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo ten cię okrada. To straszne, ale działa. Logika, od której włos się jeży na głowie.

Te słowa aktora wywołały wielką wściekłość po stronie obozu rządzącego. Legendarny odtwórca roli Janka Kosa z "Czterej pancerni i pies" został nazwany przez polityków PiS-u; "prostakiem", "nie jest świętą krową", "wyraźnie widać, że PRL, "Czterej pancerni i pies" odcisnęły trwały ślad na mózgu Gajosa" - oświadczyła europosłanka Beata Mazurek.

Prof. Marcin Matczak skomentował na swoim profilu społecznościowym ataki PiS-u na Gajosa.

- Wystąpienie Beaty Mazurek wobec Janusza Gajosa jest w prostej linii kontynuacją rewolucji kulturalnej Mao - wtedy także funkcjonariusze reżimu prześcigali się w tym, kto bardziej wulgarnie dokopie Mistrzom, mającym odwagę wypowiadać swoje zdanie. Funkcjonariusze przeminą, Mistrzowie zostaną - napisał profesor prawa.

Na komentarz uczonego odpowiedziała aktorka Maja Komorowska.

- Rządzą nami funkcjonariusze. Bez wyobraźni. Bez przyzwoitości. Bez szacunku i poczucia, że rządzić równa się służyć.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslepdepdkedkeoeeddeeee.png

      Popierasz KOMOROWSKĄ - kciuk w górę!


+ 1420
- 23

Polub Polityczek.pl