aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskdoekfofkofrrrrfff.jpg

Poseł Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja) kolejny raz zabrał głos na temat kobiet.

Korwin nie tak dawno wywołał burzę w mediach społecznościowych po tym, jak po wyborach prezydenckich oświadczył, że ważniejsze dla niego jest poparcie mężczyzn niż kobiet.

- Nie ukrywam, że martwi mnie wyrażanie radości, że spadł procent popierających Konfederację mężczyzn. Moim celem jest mieć poparcie 40% mężczyzn i 5% kobiet. To mężczyźni torują drogę do zmian. Kobiety i tak w przyszłości podążają za mężczyznami - oświadczył Korwin-Mikke.

Teraz polityk umieścił post na swoim profilu Facebookowym, w którym stwierdza, że większość kobiet nie chce posiadać dobrze płatnej pracy. Polityk tłumaczy się także ze swoich ataków w stronę kobiet.

- Normalne kobiety mają w nosie to, że napiszę iż przeciętnie są niższe, mniej inteligentne i przez to mniej zarabiają. Feministki, które się odzywają w komentarzach to inna sprawa. Feministki gardzą kobietami. Feministki uważają, że tylko to co robi mężczyzna jest ważne, a kobiecość jest czymś wstydliwym, ale normalne kobiety mają feministki gdzieś - stwierdza Korwin.

Dalej poseł Konfederacji pisze o kobietach w kontekście pracy i zarobków.

- Ogromna większość kobiet wcale nie pragnie eksponowanych dobrze płatnych stanowisk, pragnie zupełnie czegoś innego. Znają Państwo dobrze moją anegdotę sprzed 25 lat o małej fabryczce w Andrychowie i kobietach, które pytały mnie o to „Kiedy nasi mężowie zaczną zarabiać na tyle, byśmy my nie musiały pracować.” Jak kobieta chce to może pracować i na czterech etatach, jestem liberałem, ale chodzi o to by kobieta NIE MUSIAŁA pracować poza domem. Jak już jednak wybierze tą pracę na 4 etatach to niech nie narzeka, że zarabia mniej. Koszykarz mający 1,60 m grający w NBA niech nie narzeka, że zarabia mniej od kolegów 2+ m - pisze 77-letni polityk na Facebooku.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Janusz Korwin-Mikke (@januszkorwinmikke)

            Popierasz KORWINA - kciuk w górę!


+ 23
- 912

Polub Polityczek.pl