aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaepldlededeeeeeeeeeee.jpg

Senator Wadim Tyszkiewicz w mocnych słowach wypowiedział się po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników wyborów prezydenckich.

Mimo że z pierwszego wieczornego sondażu praktycznie nic nie wynikało - kandydaci; Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski mieli na tyle zbliżone wyniki, o tyle kolejne doniesienia z punktów wyborczych powiększały przewagę Andrzeja Dudy do tego stopnia, że dzisiaj o godz. 14 niemal już pewnym jest reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy.

Niezadowolenie z takiego obrotu spraw wyraził senator Wadim Tyszkiewicz.

- Jak mogłaś tak nisko upaść i się upodlić, Polsko? Polacy dali się kupić cwaniakom i hochsztaplerom za swoje własne pieniądze. Ale dopiero teraz, po wyborach, przyjdzie do zapłacenia prawdziwy rachunek. Nasz kraj jest pęknięty i rozdarty na pół. Przed nami trudne lata. Szkoda. Czas ucieka, a życie jest jedno. Polacy wybrali marionetkę, pacynkę sterowaną z Nowogrodzkiej, która będzie posłusznie realizować plan odsuwania nas od cywilizowanej Europy - pisze Tyszkiewicz na swoim profilu.

Zdaniem senatora wpływ na wynik Dudy miała propaganda Telewizji Polskiej.

- Polacy za swoje własne pieniądze dali się nakarmić jadem sączonym z prymitywnych przekazów na czerwonych paskach telewizji, która ma w nazwie: "Polska". Polacy kupili kartonowe obietnice rozdawane przez partyjnych dygnitarzy, którzy rozjechali się po miasteczkach i wsiach całej Polski ekskluzywnymi, rządowymi limuzynami prowadząc kampanię ogłupiania du,nego narodu. Kłamstwa i miliardowe afery tej władzy, na niespotykaną dotąd skalę, suweren wybaczył, choć nie wybaczył zjedzonych ośmiorniczek poprzednikom. Ot co znaczy skuteczna propaganda (Kurski: "ciemny lud to kupi"). Co tam zagrabione czy zmarnowane miliardy, liczy się moja jałmużna, ochłap w garści.

- Cena honoru i rozumu jest dość niska: 500 zł (przez 5 lat połowę wartości już zżarła inflacja) czy 800 zł raz do roku (mniej niż roczna rewaloryzacja za poprzednich rządów). Nawet mityczni, emerytowani "SBecy" i "komuniści" zagłosowali za Duda-PiSem. Ludziom minionej epoki, którzy budowali powojenną Polskę i żyli w PRLu, było zawsze bliżej do SLD, niż do PiS. A jednak, mimo poniżania i opluwania. Okazuje się, że wszystko jest kwestią ceny. Co teraz du.ny Narodzie? Wybrałeś but i dyktaturę. Wybrałeś autorytaryzm zamiast wolności i demokracji, za którą ojcowie przelewali krew. Będzie bolało - zapowiada były prezydent Nowej Soli.

Tyszkiewicz dziękuje wyborcom, którzy oddali głos na Rafała Trzaskowskiego.

- Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję wszystkim godnym Polkom i Polakom, którzy się zmobilizowali w walce o wolną i demokratyczną Polskę, i poszli na wybory. Było nas niestety o 1-2% za mało. Ci, którzy zostali w domach, niech teraz noszą piętno hańby, tak jak ci, którzy upodlili się za pisowskie srebrniki. Jeśli to prawda, że nie zagłosowało aż 240 000 wyborców SH, to ja wycofuję się z jakiejkolwiek działalności, choć planowałem zaangażowanie na rzecz "żółtych". Strzelić focha i sprzedać Polskę? To nie moje klimaty.

- I jeszcze jedno: zanim PiSowska sfora skoczy mi do gardła, proszę o wykasowanie z grona moich znajomych wszystkich tych, którzy zamiast za demokracją i samorządem, zagłosowali za dyktaturą partyjnych sekretarzy. W życiu osiągnąłem bardzo wiele, w samorządzie niemal wszystko, podniosłem moje miasto z ruiny, poświęcając temu 17 lat mojego życia, mam ogromne doświadczenie i wiedzę, i... muszę ustąpić pola partyjnym naganiaczom, miernym sekretarzom partii. Powodzenia, Polsko - kończy swój post Tyszkiewicz.

         Popierasz TYSZKIEWICZA - kciuk w górę!


+ 2823
- 76

Polub Polityczek.pl