aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalrpflprfrffffff.jpg

Popularny raper Wojciech Sokół wypowiedział się, na kogo odda swój głos w 2. turze wyborów prezydenckich.

Ważny będzie każdy pojedynczy głos. Rożnica między kandydatami; Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim jest na tyle mała, że prawdopodobnie nawet niedzielne wieczorne ogłoszenie pierwszego sondażu nie przesądzi o zwycięstwie któregoś z kandydatów.

Na chwilę przed ciszą wyborczą - od soboty - obserwujemy deklaracje w mediach społecznościowych naszych znajomych, osób publicznych, na kogo oddadzą swój głos w niedzielę.

Swoim wyborem postanowił podzielić się także raper Sokół, który nie ma problemu ze zdecydowaniem na kogo oddać swój głos. Muzyk krytykuje obecny obóz władz. 

"Mam w znajomych ludzi różnych. Od tych popierających Konfederację, przez PIS, Hołownię, PO, Kukiza, PSL aż po Razem. Żyjemy ze sobą nadzwyczaj poprawnie jak na dość dużą rozbieżność zdań na różne tematy. Sam mam dość utrudnioną możliwość angażowania się w polityczne sprawy, spowodowaną kontraktami i interesami, w których muszę pozostać przezroczysty. Ale tu, na prywatnym koncie pozwalam sobie na różne komentarze nie pozostawiające niedomówień. Więc dzisiaj też sobie pozwolę: moje podejście jest liberalne, uważam, że państwo powinno jak najmniej ingerować w nasze życie, zarówno osobiste jak i gospodarcze, a co ciekawe w naszym kraju te dwie wolności nie idą ze sobą w parze, jedną ma na sztandarach Razem, a drugą Konfederacja. Obie te partie mają za to na sztandarach również zupełnie inne wartości, które dla mnie są absolutnie nie do zaakceptowania.

Moje podejście siłą rzeczy jest mocno centryczne, ponieważ w niektórych sprawach potrafię zgadzać się z tymi po lewej, a w innych z tymi po prawej. nie jestem jednym z tych, którzy powtarzają ślepo i przyklaskują wszystkiemu co powie jego ulubiony obóz lub polityk. Życzę wszystkim, żebyśmy po 2 turze nie byli rządzeni monolitycznie i trzymani za mordę przez jedną, dramatycznie już skompromitowaną partię (z którą zresztą nie jest mi w ogóle po drodze, bo oni nie chcą ani wolności światopoglądowej ani gospodarczej). Bez chwili wahania zagłosuję oczywiście na Rafała Trzaskowskiego, człowieka umiarkowanego, który umie rozmawiać. Jak wszyscy politycy "partyjni" byliby partyjni w taki sposób jak on, to generalnie te partie nie byłyby takie zjebane. A Ty, zastanów się czego chcesz, niezależnie na kogo głosowałeś w pierwszej turze" - napisał artysta na swoim profilu społecznościowym.

           Popierasz SOKOŁA - kciuk w górę!


+ 343
- 8

Polub Polityczek.pl