97135411_614851936042362_4611829645571738424_n.jpg

Piosenkarka Kayah opowiedziała się, na kogo odda swój głos w czasie 2. tury wyborów prezydenckich.

12 lipca zbliża się wielkimi krokami. W najbliższą niedzielę zdecydujemy, kto ma pełnić urząd Prezydenta Polski przez najbliższe 5 lat; kandydat Prawa i Sprawiedliwości i obecny prezydent Andrzej Duda, czy ma nim zostać prezydent Warszawy, kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Według szeregu ostatnich sondaży wniosek przed głosowaniem jest jeden; różnica między kandydatami jest niewielka i ważny jest każdy pojedynczy głos.

Wokalistka Kayah postanowiła wesprzeć przed decydującą wyborczą rozgrywką prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Piosenkarka opisuje, że chodziła z obecnym prezydentem Warszawy do te samej podstawówki jednak spotkała go dopiero kilka lat temu na koncercie.

"Stanęła przede mną zwykła, ciepła, miła i serdeczna rodzina" - opisuje Kayah rodzinę Trzaskowskich.

Następnie artystka argumentuje, dlaczego odda swój głos właśnie na Trzaskowskiego. M.in. czytamy;

"Czas na Prezydenta, któremu są nieobojętne prawa kobiet, los dzieci, mniejszości, niepełnosprawnych, zwierząt i naszych bogactw naturalnych, jakimi są pomniki przyrody... czas na Prezydenta z otwartą głową, myślącego nowocześnie, wbrew konserwatywnym stereotypom... czas na Prezydenta, który będzie reprezentował nas wszystkich, bez dzielenia na lepszych i gorszych, dbając o bezpieczeństwo wszystkich Polek i Polaków".

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Moi Drodzy pragnę się z Wami czymś podzielić. Z Rafałem Trzaskowskim, mimo że uczęszczaliśmy do tej samej podstawówki, spotkałam się tylko raz - niecałe 2 lata temu. Przyszedł wraz z Rodziną na mój świąteczny koncert, po którym podeszli do mnie, by pogratulować występu i złożyć świąteczne życzenia. Pojawili się bez obstawy, a jego wizyta obyła się bez anonsu służb specjalnych, choć był już włodarzem stołecznego miasta. Pomyślałam wtedy, że jako osoba na państwowym stanowisku, wciąż potrafi być zwykłym człowiekiem, normalnym obywatelem, bez manii wielkości i strachu przed ludźmi. Stanęła przede mną zwykła, ciepła, miła i serdeczna rodzina. Jako że ja, niezależnie od zawodu jaki wykonuję, czuję się w pełni obywatelką, postanowiłam wytłumaczyć Wam Kochani, dlaczego w najbliższą niedzielę będę głosować właśnie na niego, jako mojego Prezydenta. Pełny opis wyjaśniający dlaczego zagłosuję na @trzaskowskirafal znajdziecie przesuwając zdjęcia, ponieważ w treści się nie zmieścił. Ściskam Was serdecznie 😘 #wyboryprezydenckie2020 #wybory2020 #drugatura #rafałtrzaskowski #głosuję

Post udostępniony przez Kayah (@kayah_official)

              Popierasz Kaję  - kciuk w górę!


+ 493
- 11

Polub Polityczek.pl