aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahuhuhhhuhuhuhuhuhuhuhuhuhu.jpg

Prezydent Lecha Wałęsa odniósł się do nominacji Małgorzaty Manowskiej na urząd Prezesa Sądu Najwyższego.

O dzisiejszej nominacji prezydenta Andrzeja Dudy poinformował prezydencki rzecznik Błażej Spychalski.

- Prezydent Andrzej Duda podjął decyzje personalne dotyczące stanowisk w Sądzie Najwyższym. Prezydent zdecydował o powołaniu, spośród pięciu kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego, pani sędzi Małgorzaty Manowskiej na stanowisko Pierwszego Prezesa SN - oświadczył Spychalski i dodał, że dotychczasowy rzecznik sądu sędzia Michał Laskowski został prezesem Izby Karnej Sądu Najwyższego.

- Prezydent postanowił powołać, spośród trzech kandydatów wybranych przez zgromadzenie sędziów Izby Karnej, pana sędziego Michała Laskowskiego na stanowisko Prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Karnej - zakomunkował Spychalski.

- Duda powołuje na I Prezesa Sądu Najwyższego sędzię Manowską. Osobę, która nie uzyskała większości głosów Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego. Tym samym Duda, na zlecenie z Nowogrodzkiej, złamał konstytucje. Kto zliczy, który to już raz? - komentuje poseł Marcin Kierwiński, Koalicja Obywatelska.

- Zamiast powołać na I Prezesa Sądu Najwyższego sędziego Wróbla - jedynego z kandydatów, który otrzymał ponad połowę głosów, Prezydent Duda nominował Małgorzatę Manowską, byłą zastępczynię ministra Ziobry, Tak upada Sąd Najwyższy - wypowiada się europosłanka Danuta Hubner.

Na powołanie Manowskiej - według wielu prawników Duda złamał Konstytucję - zareagował Lech Wałęsa. Były prezydent nie przebiera w słowach.

- Wiele pytań do mnie po powołaniu przez prezydenta Dudę Panią na prezes sadu Najwyższego Moja opinia .....Sk.....syn.musi być rozliczony - napisał Wałęsa na swoim Facebook'owym profilu.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalsdepdlddddd.png

            Popierasz Wałęsę - kciuk w górę!


+ 3116
- 113

Polub Polityczek.pl