aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoededddddd.jpg

Marcin Kydryński zdecydował się rozwiązać umowę o pracę z Trójką Polskiego Radia. 

Dziennikarz poinformował dzisiaj słuchaczy o swojej decyzji w czasie programu "Siesta" którego jest autorem.

- Przyszedłem z Wami się pożegnać. Mieliśmy nie najgorsze party - trwało 31 lat. Przed nami ostatnia "Siesta" - mówił Kydryński.

- Marcin zaczął "Siestę" od pożegnania się ze słuchaczami, powiedzenia, że po to zgodził się wrócić, żeby się pożegnać, wspomniał Kazika, który lepiej od niego wie, jak walczyć z tyranami i na dokładkę opowiedział o rewolucji goździków w Portugalii, która też się zaczęła od piosenki. Tak działa ktoś, kto ma cojones - komentuje publicysta Jerzy Sosnowski.

Do sieci trafił fragment pożegnania Kydryńskiego - udostępniony przez dziennikarza Mariusza Szczygła.

Kydryński prowadził "Siestę" na antenie Trójki od 2001 roku. Program był nadawany w niedziele w godz. 15-17.

Z Polskiego Radia postanowili odejść także Marek Niedźwiecki czy Hirek Wrona.

- W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia - oświadczyl Niedźwiecki.

- Dziś postanowiłem pożegnać się z Trójką. Napisałem w tej sprawie do Dyrektora Programu III. Być może spotkamy się jeszcze we wtorek i w środę. Taki był plan. Jednak nie mam tej pewności. Bardzo wszystkim Trójkowiczom dziękuję za wsparcie, za wiedzę, za naukę zawodu i za wszystkie dobre fluidy. Niezmiennie ciepłe słowo kieruję do moich radiowych Ojców: Jana Chojnackiego, Wojciecha Manna i Grzegorza Wasowskiego. Dziękuję wszystkim Szanownym Słuchaczom! Dzięki Wam mogłem się rozwijać i dla Was tak bardzo się starałem. To jedyne oświadczenie w tej sprawie. Nie będę zabierał już głosu na temat przyczyn mojej dymisji. Proszę o uszanowanie mojej woli. Trójka byłą dla mnie najwspanialszą przygodą mojego życia. Nie będę kalał własnego gniazda. Myśliwiecka 3/5/7 była i będzie dla mnie zawsze symbolem znakomitego dziennikarstwa i miejscem, gdzie spotkałem wielu cudownych Ludzi, których połączyła pasja dzielenia się kulturą i wiedzą o niej - zakomunikował dziennikarz Hirek Wrona.

***

Odejścia dziennikarzy są związane z ocenzurowaniem Listy Przebojów Trójki. Po tym, jak zwyciężyła w niej piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" - uderzająca w prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, dyrektor radia Tomasz Kowalczewski poinformował o unieważnieniu głosowania.

""Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację" - napisał Kowalczewski.

***

Przed siedzibą Trójki zebrali się dzisiaj fani rozgłośni. W proteście przeciwko niszczeniu radia przez obecne władze puszczają na pełen głos utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój".

        Popierasz Kydryńskiego - kciuk w górę!


+ 1116
- 14

Polub Polityczek.pl