z17826947IHSpot-Pawla-Kukiza.jpg

Poseł Paweł Kukiz postanowił wypowiedzieć na temat pandemii koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce.

- Mamy 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusa, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 - wszystkie pozytywne przypadki w tym osoby zmarłe. Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem - zakomunikował dzisiaj resort zdrowia.

Niewielka ilość chorych - w porównaniu z europejskimi krajami nie powinna jednak uspokajać. W Polsce robi się mniej testów wykrywających koronawirusa.

We Włoszech odnotowano 5986 nowych przypadków zakażeń koronawirusem oraz 627 kolejnych zgonów. Łącznie 47021 zakażonych osób/ 4032 zgonów.

- Niemieckie laboratoria przeprowadzają obecnie około 160 tys. testów na koronowirusa tygodniowo. W Polsce od początku epidemii wykonano łącznie 13 tys. badań - informuje portal NaTemat. 

***

Ws. koronawirusa wypowiedział się Paweł Kukiz, który postanowił porównać pandemię do "zwykłej grypy". 

"Na "zwykłą" grypę zmarło w tym miesiącu 15 osób. Na "koronagrypę"-5. Przy okazji pada tysiące firm. Zdrowia" - napisał Kukiz na Facebooku.

Czyżby Kukiz sugerował, że błędem była decyzja o zamknięciu wielu firm w Polsce?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdodedeeeeee.png

Internauci do Kukiza:

"Panie Pawle, zdrowia, szczególnie psychicznego w Pana przypadku. Aż wstyd pomyśleć, że kiedyś na Pana głosowałam".

"Włochy również miały dzień, w którym 5 osób zmarło".

"Przez takie podejście we Włoszech mają właśnie jesień średniowiecza. Brawo".

"Brak mi słów... Pan tak na serio? To dużo zdrowia i szczęścia życzę...".

          Popierasz Kukiza - kciuk w górę!


+ 120
- 1385

Polub Polityczek.pl