aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldepdddd.jpg

Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk odpowiedziała na apel Pierwszej Damy Agaty Kornhauser Dudy w związku z trwającą epidemią koronawirusa.

Duda unikająca wypowiedzi medialnych tym razem postanowiła zabrać głos.

"Mamy wyjątkowo niełatwy czas" - mówi Duda na nagraniu i nawiązuje do "Akcji Edukacji" umożliwiającej uczniom edukację online.

"Serdecznie zapraszam wszystkich i bardzo zachęcam by skorzystać z tej formy edukacji. My rodzice i nauczyciele zróbmy wszystko by nasze dzieci, uczniowie, jak najlepiej wykorzystali ten czas" - apeluje Agata Duda.

Aktywność Agaty Dudy komentuje Magdalena Dobrzańska Frasyniuk (prywatnie żona Władysława Frasyniuka), która nie szczędzi Pierwszej Damie gorzkich słów.

- Niesłychane, Pierwsza Dama po pięciu latach milczenia zabrała głos. Ubrana w różową sukienkę, z kubkiem herbatki na stoliczku, namawia nas - rodziców, i nas - nauczycieli oraz dyrektorów szkół - do pomocy dzieciom.

- Szanowna Pani, szkoła oraz przedszkole, które mam zaszczyt prowadzić, od poniedziałku organizują zdalne lekcje w czasie rzeczywistym dla wszystkich swoich uczniów. My jednak mamy możliwości techniczne, wyszkoloną kadrę i wspierających rodziców. A jak mają sobie poradzić inne szkoły? Szkoły, które przez ostatnie pięć lat, zamiast inwestować w nowe technologie, przygotowywać się do wyzwań XXI, zajmowały się deformą edukacji i cofaniem nas do systemu szkolnictwa z PRL. Pieniądze szły na przerabianie toalet i stołówek, zamiast na sprzęt komputerowy i dobre łącza online.

- Może zamiast apelować do rodziców - jakbyśmy nie wiedzieli - i do nauczycieli - jakby wszyscy mieli możliwości -, zrobiliby Państwo z mężem objazd po Polsce i rozdali nauczycielom narzędzia do pracy? Orlen z pewnością poradzi sobie z rozlewaniem płynów - zwraca się do pary prezydenckiej Dobrzańska-Frasyniuk.

Reakcje internautów:

"Agata Duda odzyskała głos. W poczuciu troski o los edukacji wzięła udział w spocie #AkcjaEdukacja? A może prezes nakazał? Przemówiła o 5 lat za późno, jej głos był potrzebny nie raz, wtedy milczała, przemówiła w kampanii wyborczej swojego męża".

"Żenujące obrazki z Agatą Dudą, która nagle przypomniała sobie o tym, że jest z zawodu nauczycielką. Szkoda, że o tym nie pamiętała, gdy nauczyciele strajkowali".

"O dziękujemy Pani za tą chyba troskę, niesamowite że Pani przemówiła-poradzimy sobie...". 

          Popierasz Frasyniuk - kciuk w górę!


+ 1195
- 52

Polub Polityczek.pl