aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpddddddd.png

Pan Rafał zareagował na zachowanie rządzących polityków Prawa i Sprawiedliwości w kontekście środków publicznych przekazanych na TVP i Polskie Radia zamiast na zdrowie Polaków.

Na materiale umieszczonym przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pan Rafał "dziękuje" politykom PiS wprost ze szpitala - za przekazanie (jeszcze prezydent Andrzej Duda musi podpisać -red. ) astronomicznej kwoty 1,95 mld zł na media publiczne zamiast na onkologię, jak wnosili politycy opozycji.

"Pan Rafał Smykowski, który jest tatą ciężko chorego dziecka, chce serdecznie podziękować posłom PiS za przekazanie 2 miliardów złotych na TVP zamiast na onkologię i leczenie ludzi. Ze szczególnym pozdrowieniem dla posłanki Joanny Lichockiej, która pokazała środkowy palec wszystkim chorym i ich rodzinom" - czytamy w poście umieszczonym na Facebooku przez OMZRiK.

Reakcje internautów:

"To musi być niewyobrażalna frustracja. Bardzo współczuję. To państwo jest chore".

"Zdrówka dla pociechy, a Panu olbrzymie podziękowania za odwagę mówienia tego, czego inni nie chcą słyszeć".

"Usłyszałem kiedyś taki bardzo prawdziwy cytat, który idealnie pasuje do elektoratu aktualnie panującej władzy; "Starym ludziom nie zależy".

"Nie mogę nie skomentować, mąż zmarł, bo zabrakło na leczenie, to nic w porównaniu z chorobą dziecka. Bierze mnie, jak widzę i czytam to, co się dzieje teraz. Długo żyję, ale tak źle jeszcze nie było. Życzę powrotu do zdrowia chorej".

***

Środkowy palec pana Rafała odnosi się do wczorajszego zachowania posłanki Prawa i Sprawiedliwości Joanny Lichockiej w Sejmie. Polityczka po tym, jak rządzący zdecydowali, że nie przekażą pieniędzy na onkologię tylko media publiczne - pokazała środkowy palec politykom opozycji. Zachowanie to zostało powszechnie potępione.

- Byłem dwukrotnie operowany w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Byłem też, podobnie jak prezydent Adamowicz, opluwany przez TVP. Przekazując 2 mld zł na TVP, zamiast na pomoc chorym na raka, PiS wykonało gest równie symboliczny i wymowny, co posłanka Lichocka - wypowiada się prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. 

Lekarz rezydent onkologii klinicznej Jakub Kosikowski podaje kwoty przeznaczone przez rządzących na Narodowy Fundusz Zdrowia:

- Planowany budżet NFZ na rok 2020 w miliardach złotych: chemioterapia 1.6 mld zł, ppieka paliatywna i hospicyjna 0,8 mld, cała opieka specjalistyczna w poradniach na NFZ; neurolog, ortopeda, onkolog, kardiolog, okulista itd. 5.3 mld.

         Popierasz pana Rafała - kciuk w górę!


+ 9390
- 589

Polub Polityczek.pl