Senyszyn_Joanna-2405.jpg

Posłanka Joanna Senyszyn w ostrych słowach wypowiedziała się na temat przedstawicieli Kościoła katolickiego w Polsce.

Prof. Senyszyn znana ze swojego antyklerykalizmu skomentowała ostatnie wypowiedzi metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego:

- Klechom w głowach tylko ruja i porubstwo. Abp.Jędraszewski wzywa gejów i lesbijki do nawrócenia na seks hetero i nawet nie precyzuje czy tylko małżeński. Lepiej by wezwał swoich podwładnych do zaprzestania gwałcenia dzieci i nawrócenia na masturbację - krytykuje Senyszyn hierarchę na swoim Facebooko'wym profilu.

W kolejnym poście posłanka Lewicy posuwa się dalej i nazywa Kościół katolicki "czarną zarazą" - słowa te odnoszą się do wystąpienia arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który obraził mniejszości seksualne nazywając je "tęczową zarazą".

- Przed drugim kaczyzmem kościół katolicki w Polsce w celu wyłudzania od państwa przywilejów i pieniędzy stosował technikę negocjacyjną o nazwie „dobry i zły policjant”. Rzekomo dobry i światły był kościół łagiewnicki, który puszczał oko do PO, a zły kościół toruński związany z PiS. Teraz kościół nie musi już niczego udawać i cały jest pazerny, homofobiczny, wsteczny. W 2004 r. po raz pierwszy napisałam, że kościół jest 5xb: bezduszny, bezczelny, bezideowy, bogaty i bezkarny - ocenia Senyszyn.

- Teraz sam sobie wybrał nazwę. Jest czarną zarazą, która dusi Polskę i Polaków - dodaje posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

***

- To wszyscy wiemy. Pytanie, co Lewica robi, aby to zmienić? - zareagował na słowa polityczki jeden z internautów.

- Składamy projekty ustaw o likwidacji przywilejów kościoła - odpowiedziała Senyszyn. 

49388731233_96418b353e_c.jpg

Reakcje internautów:

"To prawda. Kościół zawsze był pazerny, ale dopiero przy tych rządach rozzuchwalił się na całego".

"Ja się z tym w pełni zgadzam. Mogę zrobić tylko tyle, że po prostu nie chodzę i nie wpuszczam klechy do domu".

"Prawdę powiedziane! Pazerność kościoła mnie spotkała na pogrzebie matki! Obłuda, zakłamanie i mydlenie oczu opowiastkami!".

"Musimy wypowiedzieć konkordat i pogonić tę bezczelną zgraję".

          Popierasz Senyszyn - kcuk w górę!


+ 1392
- 59

Polub Polityczek.pl