aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaseddddd.png

Pisarka Manuela Gretkowska wypowiedziała się na temat 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kontekście zeszłorocznego morderstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz rządów polityków Prawa i Sprawiedliwości.

W całej Polsce wolontariusze zbierają dzisiaj pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

- Moja córka miała zbadany słuch w ramach przesiewowego programu, który powstał dzięki WOŚP. Od lat obserwuję ataki na Owsiaka - im bardziej pomaga, tym silniejsza nienawiść fanatyków. Na szczęście się nie dał. W państwie PiS to ostoja przyzwoitości - wypowiada się publicysta Przemysław Szubartowicz.

Komentarz Gretkowskiej

Morderstwo Adamowicza. "Naklejki, Orkiestra, światełko do nieba. Co roku rekordy serca. Wspominając ubiegły, widzę potworny moment, gdy zabójca rzuca się z nożem na Pawła Adamowicza. Wszystko widzimy kadr po kadrze. Nic nie uchroniło dobrego człowieka, prezydenta Gdańska przed atakiem uzbrojonego szaleńca. Ta scena przypomina mi symbolicznie zabójstwo polskiej demokracji. Na naszych oczach, rok po roku, niezrównoważony psychicznie człowiek, nafaszerowany kłamstwem i nienawiścią sztyletuje Polskę. Ochrona nie działa. My bezwolni i bezbronni jesteśmy świadkami kolejnych ciosów. Adamowicz nie zmartwychwstanie. Polska nie zmartwychwstanie. Nie jest Chrystusem narodów tylko hamulcowym cywilizacji. Zardzewieje na ruskim składowisku republik. Jeżeli nie wyrwiemy im tego noża i nie wygramy wyborów prezydenckich".

Finał WOŚP. "Każdy daje na Orkiestrę co może. Nobel, sukienka prezydentowej. Prezydent mógłby wylicytować swój podpis. Kto więcej zapłaci, temu podpisze nową ustawę. Przecież i tak to robi. Dla prezesa łamie Konstytucję, a prawo międzynarodowe - gratis".

Rządy Kaczyńskiego. "PiS-u nikt nie przelicytuje. 2 miliardy na TVP. Niech zahipnotyzowana ciemna masa umiera, siedząc przed telewizorem i nie psuje statystyk bankrutującej służbie zdrowia. Owsiak dorzuci owsa tam, gdzie już zupełne dno.

Jeżeli pisowcy wygrają, wygra bezprawie - społeczny darwinizm. Śpiewając hity Zenka Martyniuka hordy patriotów będą lewaków opiekać przy ognisku. Szukam więc po szufladach mojego starego, nansenowskiego paszportu bezpaństwowca - uchodźcy, zanim zaczną w Polsce, wydawać nowe paszporty Neandertalczyka. Tego tradycjonalisty wyklętego z naszej ziemi. Jego IQ było równie wysokie, jak aspiracje, więc idealnie się nadaje dla nowej elity. Światełko pójdzie do Nieba, ale my tu zostaniemy, z bezprawiem, przemocą i faszyzmem". 

***

Komentarze internautów:

"Sam nic by nie zdziałał, gdyby nie poparcie kościoła, któremu płaci z naszej kieszeni miliardy".

"Smutna ta wizja ale jakże prawdziwa...".

"Nigdy nie sądziłem, że pomaganie może tak dzielić i wywoływać tyle nienawiści. Dobro wraca, zło także. WOŚP moim zdaniem to ruch społeczny ludzi dobrej woli i przetrwa wszystko... A PiS jest niestety papierkiem lakmusowym społeczeństwa". 

      Popierasz Gretkowską - kciuk  w górę!


+ 2902
- 92

Polub Polityczek.pl