aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalwerpfgyhhhy.jpg

Publicysta Kuba Wątły zareagował na słowa wypowiedziane przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na temat ekologii w czasie wywiadu dla Telewizji Republika.

Jędraszewski zamiast słowa "ekologia" używał podczas rozmowy pejoratywnego określenia "ekologizm".

- Ekologizm to zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko pod postacią nastolatki (Grety Thunberg - red.) to coś, co się narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych - powiedział metropolita krakowski.

- Święta bez nowego wroga byłyby najwyraźniej dla Marka Jędraszewskiego czasem straconym. Hierarcha w TV Republika w ciągu kilku minut poddał w wątpliwość nauczanie papieża Franciszka oraz obraził ekologów, przedstawiając ich jako heroldów nowej totalitarnej ideologii - komentuje redakcja portalu oko.press.

- Ekologia jest niezbędna do przetrwania ludzkości; jest to kwestia moralna, która dotyka nas wszystkich - mówił w 2014 r. papież Franciszek.

- LGBT, ekologizm oraz szacunek dla konstytucji i prawa- co jeszcze grozi naszej znękanej ojczyźnie? - pyta dziennikarz Tomasz Lis.

Michał Szczerba (poseł): "Zwierzęta powinny w Wigilię mówić ludzkim głosem, a niektórzy biskupi powinni milczeć".

Mec. Roman Giertych: "Arcybiskup Jędraszewski z pełną świadomością próbuje ustawić Kościół w Polsce na nurcie kolizyjnym z Papieżem. I nie chodzi tutaj nawet o poglądy, które w sprawach ekologicznych można mieć różne. Chodzi o wywołanie wrażenia odmienności nauczania pomiędzy Rzymem, a Kościołem w Polsce".

- Marek Jędraszewski to niedouczony prymityw, a zarazem chory z nienawiści ksenofob. Wyjątkowo odrażająca postać - ocenia słowa duchownego publicysta i związkowiec Piotr Szumlewcz

- Szczur znowu wyszedł z nory, czyli kościelna łachudra abp Marek Jędraszewski. Czyli Biblia jest instrukcją jak rozpieprzyć Ziemię i ludzi na niej mieszkających...? - zareagował na Facebooku publicysta "Halo Radio" Kuba Wątły.

            Popierasz Wątłego - kciuk w górę!


+ 1583
- 21

Polub Polityczek.pl