aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasldpddddddd.jpg

Profesor Monika Płatek zareagowała na zachowanie rządu Prawa i Sprawiedliwości w sprawach związanych z klimatem.

Polska została wyłączona jako jedyny kraj Unii Europejskiej z neutralności klimatycznej do 2050 r. Krótko mówiąc; dalej możemy truć się węglem bez zahamowań, a politycy PiS ogłaszają swój dyplomatyczny sukces.

- Będziemy dochodzić do neutralności klimatycznej w swoim tempie - ogłosił z radością premier Mateusz Morawiecki. 

- To duże osiągnięcie. W tej rozgrywce nie chodzi o czyste powietrze, a o dominację ekonomiczną i ideologiczne zacietrzewienie. Będziemy chronić środowisko i klimat, ale w swoim tempie i bez nadmiernych kosztów i graniczeń gospodarczych - dodaje były szef MSZ Witold Wszczykowski (PiS).

49209455781_7cfbf2ee48_c.jpg

Aneta Mościcka (dziennikarka): "Radość Mateusza Morawieckiego i PiS-u, że do czerwca przedłużył zgodę Polski na tzw. neutralność klimatyczną - ograniczenie emisji CO2, gdy w Polsce 50 tys. ludzi umiera rocznie z powodu smogu, pokazuje stan umysłu tej władzy".

- To nie jest tylko kwestia klimatu, szalenie ważna i kluczowa. Ale to też geopolityka. Coraz bardziej wypisujemy się z zachodu i zapisujemy do wschodu. To, co robi ten rząd, to jest pełzająca Targowica - komentuje dziennikarz Adam Wajrak z Gazety Wyborcze.

Rafał Trzaskowski (prezydent Warszawy): "Politycy PiS ogłaszają rzekomy sukces premiera podczas wczorajszego szczytu Rady Europejskiej. To fikcja. Prawda jest taka, że premier Morawiecki zostawił nas wszystkich na spalonym - w polityce europejskiej, w walce o klimat i o zdrowie Polaków".

Komentarz prof. Płatek

Obecny rząd przyczynia się do skrócenia nam życia. Jego polityka zagraża zdrowiu i życiu nie tylko mojemu, ale i każdemu dziecku i żonie każdego górnika.

Brak jawności dochodów ludzi z rządu, którym kasa wydawana "pod stołem", "się po prostu należy" rodzi obawę, że mają na tyle pieniędzy, by wynieść się, tym razem już nawet nie przez Rumunię, lecz lotem i zadbać o swoje i swoich ważnych i bliskich życie i zdrowie.

Zadłużenie polskiej służby zdrowia, lekceważenie lekarzy, pielęgniarek skutkujące brakami lekarzy, pielęgniarek i jawne lekceważenie konstytucyjnych zobowiązań, by jako sprawujący władzę być pod kontrolą niezależnych od siebie organów - nie pozostawia złudzeń... A dodatkowo w ten sposób odbiera się nam nie tylko zdrowie, ale i godność i honor - kraj Solidarności truje nie tylko siebie, ale niesolidarnie - także innych...węgiel sprowadzając - przy gadkach o polskich górnikach - z Rosji i Mozambiku.

           Popierasz Płatek - kciuk w górę!


+ 418
- 11

Polub Polityczek.pl