aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasldefffff.jpg

Sędzia Paweł Juszczyszyn pozbawiony możliwości orzekania przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie pojawił się na dzisiejszej manifestacji w Warszawie w obronie niezależności sądów.

Fragmenty przemówienia sędziego Juszczyszyna

"Władze przychodzą i odchodzą, dlatego warto być przyzwoitym. (...) Robimy to dla wszystkich. Apeluję do sędziów: Nie dajcie się zastraszyć, bądźcie niezawiśli, odważni. Po prostu róbmy swoje. I do was wszystkich - po prostu bądźmy razem!".

"Wierzę, że prawda i uczciwość ostatecznie zwyciężą. Władze przychodzą i odchodzą, dlatego warto być przyzwoitym".

"Nam nie wolno się bać. Bez wolnych sądów nie ma wolnych obywateli".

- Sędzia Juszczyszyn zachował się zgodnie z prawem, żądając od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia kandydatów do KRS. Został za to zdegradowany i zawieszony, grozi mu dyscyplinarka. Tak w PRL łamano karki ludziom niezależnym. Państwo PiS to PRL-bis - wypowiada się poseł Dariusz Rosati.
Dr Adam Bodnar (Rzecznik Prawo Obywatelskich): "Sędzia Juszczyszyn absolutnie nie zaszkodził urzędowi sędziego. Jest bohaterem, ponieważ opowiedział się za niezawisłością sądownictwa".

Komentarz posła Franciszka Sterczewskiego

Paweł Juszczyszyn, Olimpia Barańska - Małuszek, Krystian Markiewicz, Monika Frąckowiak, Alina Czubieniak, Waldemar Żurek oraz inne osoby, ich bliscy i współpracownicy odczuwają codziennie skutki represji wobec sędziów.

To już nie są internetowe przepychanki, oratorskie popisy polityków z telewizorów, sprawy jakiegoś zamkniętego środowiska. To groźby, niszczenie ludzi, wymuszanie posłuszeństwa. Nierealne dla zwykłego człowieka sytuacje i bezpodstawne zarzuty, które mają jeden cel - zmusić nas wszystkich do posłuszeństwa. Bo kiedy politycy w całości opanują sądy nic ich nie powstrzyma przed narzuceniem każdej i każdemu swojej woli. Zdobycie i utrzymanie władzy. Tylko na tym zależy obecnie tym, którzy niszczą niezależnych sędziów.

Pokażmy, że jesteśmy razem i się ich nie boimy! Czas najwyższy zwrócić wymiar sprawiedliwości społeczeństwu,
Sądy powinny należeć do ludzi! Robimy to dla nas wszystkich.

- Apelujemy do sędziów Sądu Najwyższego o jak najszybsze wykonanie wyroku TSUE z 19 listopada i rozstrzygnięcie, czy osoby powołane przez upolitycznioną KRS są sędziami.
- Apelujemy do sędziów - przykład Pawła Juszczyszyna, żeby byli odważni,
- Apelujemy do sądów - o wstrzymanie się od opiniowania kandydatur dla upolitycznionej neoKRS,
- Apelujemy do sojuszników i sojuszniczek w walce o prawa człowieka do wspólnej mobilizacji w obronie niezależnych sądów!
- Apelujemy do osób, których postępowania toczą się, lub będą toczyć w sądach o solidarność w opanowywaniu chaosu prawnego.

       Popierasz Juszczyszyna - kciuk w górę!

+ 1179
- 42

Polub Polityczek.pl