aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpdffff.png

Działacz gdańskiej Solidarności oraz radny sejmiku pomorskiego Karol Guzikiewicz postanowił postraszyć łapówkarzy.

Guzikiewicz kilka dni temu zawiadomił Centralne Biuro Antykorupcyjne o możliwości popełnienia przestępstwa - poprzez przyjęcie łapówki - przez obecnego marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego.

"Ruszyła lawina antykorupcyjna!!! Dzisiaj w CBA poprawiłem wczorajsze zawiadomienie, bo był błąd w tekście oraz podałem kolejną sprawę korupcji w Szczecinie innego lekarza z PO. Więcej szczegółów nie mogę podawać ze względów prawnych. Proszę o dalsze wiadomości o korupcjach w szpitalach. Łapówkarze zacznijcie się bać - bo wasze ofiary przestają się już bać." - straszy Guzikiewicz w poście na Facebooku.

W swojej pierwszej wersji działacz "S" skierował pismo do... "Centralnego Biura Korupcyjnego" oraz zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa przez "Tomasza Grockiego".

EKYqx6hXUAAkno3.jpg

- Może warto na skrzynkę Pana radnego napisać kilka anonimów, chociażby na prezydenta, premiera, prezesa itp. No skoro tak chętnie przekazuje dalej... - komentuje dziennikarz Michał Kokoszkiewicz.

Bartosz Wieliński ("Gazeta Wyborcza"): "Guzikiewicz show. Rzuca cień na Grodzkiego na podstawie emaila, którego wiarygodności nie potrafi ocenić. A CBA wszczyna śledztwo...".

Reakcje internautów:

"Nawet bałwan donosu porządnie nie umie napisać".

"Guzikiewicz kieruje pismo do Biura korupcyjnego (śmiech). W czasie rządów PiS, oponiarz nie ma okazji do rozróby więc pisze donosy".

"A to ciekawe, że na postawie mejla można wszcząć śledztwo, a na postawie wielogodzinnych zeznań austriackiego biznesmena już nie... ale takie mamy czasy, że premier czasu nie ma na czytanie raportów, a marszałek na czytanie regulaminu sejmu".

       Popierasz Guzikiewicza - kciuk w górę!


+ 10
- 1079

Polub Polityczek.pl