720px-Patryk_Jaki_wiceminiter.jpg

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki pochwalił się zdobyciem tytułu naukowego - doktora.

Komentarz Jakiego

"‪To prywatna sprawa, ale obroniłem doktorat. Napisałem książkę o „Służbie Więziennej w Systemie Bezpieczeństwa RP”. Dziękuję wszystkim, którzy przez lata mnie wspierali i dopingowali, abym mimo innych obowiązków nie odpuszczał. ‬Dziękuję rodzinie za cierpliwość, gdy łączyłem obowiązki zawodowe z pracą naukową.

Trwająca kilka godzin publiczna obrona była nowym doświadczeniem. Publikacje naukowe: „The Prison Service in the Context of Jurisdiction of a Legal Protection Authority” oraz „Zatrudnienie skazanych w Polsce na tle porównawczym. Wybrane zagadnienia” uzupełniłem o rozprawę dot. szerokiego spojrzenia na wady, ale i możliwości polskiego systemu penitencjarnego. Czyli tego czemu poświęciłem ostatnie lata swojego życia, zarówno jako osoba kierująca tym systemem, jak i przewodniczący polskiej Rady Polityki Penitencjarnej, Zespołu ds. reformy systemu penitencjarnego, oraz skutecznie przeprowadzający pierwszą po 1989 r. ustawę modernizującą tę służbę.

Praca opisuje nowe możliwości jakie daje Służba Więzienna - w mojej ocenie ciągle niedoceniania - w systemie bezpieczeństwa państwa poza tymi, które znamy: izolacja, resocjalizacja.

Mam 34 lata, ciągle się uczę i zdobywam nowe umiejętności m.in po to, aby lepiej Państwa reprezentować. Pracę obroniłem na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademi Sztuki Wojennej. Kolejny rok będę również pracował ze studentami Uniwersytetu Opolskiego w pracowni polityki bezpieczeństwa oraz Wyższej Szkole Kryminologii".

78304893_2299193856851345_2879858812729163776_n.jpg

Reakcje internautów:

"Upadek polskiej edukacji na level PiS".

"Trzeba było poczekać, jak pójdziesz siedzieć będziesz miał lepsze rozeznanie co do Służby Więziennej".

"A czy w tej książce opisał pan sytuację, w których osadzeni za morderstwo mogli opuszczać więzienie, kiedy tylko chcieli?".

"To teraz jako doktor, może pan leczyć w więzieniu".

"Gratuluje panie doktorze :-) Duma!".

"Jest tam rozdział, jak zginął bokser w celu znający kulisy burdelu na Podkarpaciu dla VIP członków PIS?".

"Jaki z doktoratem. Oznacza to jedno - każdy może go zrobić".

Praca w Europarlamencie

Wojciech Karpieszuk (dziennikarz, "Gazeta Wyborcza"): "Patryk Jaki jako były wiceminister sprawiedliwości dobrze wie, że w Polsce z powodu homofobii zabijają się nastolatkowie. To, co teraz robi, jest podłością. Nie wypada mi jako dziennikarzowi napisać ostrzej, ale to naprawdę moralny upadek. I ktoś taki reprezentuje Polskę!".
- Milo - 23 lata, Dominik - 14 lat, Kacper - 14 lat. To tylko kilka imion z wielu. Wielu tych, którzy nie potrafili sobie poradzić z nienawiścią. Jest wyraźna granica pomiędzy robieniem polityki a cynicznym draństwem - komentuje wypowiedź Jakiego w PE europoseł Robert Biedroń.

          Szanujesz Jakiego - kciuk w górę!


+ 25
- 2438

Polub Polityczek.pl