aaaaakdrofkrffff.png

Podróżnik i publicysta Wojciech Cejrowski odniósł się w mediach społecznościowych do dzisiejszego Święta Niepodległości.

Prawicowy dziennikarz uderza w Unię Europejską i krytykuje władze za odbieranie ludziom coraz bardziej wolności.

"Niepodległość. Ja o nią ciągle walczę - o wolność i niepodległość. O osobistą i o tę państwową.

Polska oddała swoją niepodległość w ręce UE. Pozostaje wasalem Niemiec i Ruskich. Nie ma suwerennej władzy. Prawo dostosowuje się do zagranicznego, a nie tworzy własne. A Obywateli - i tu chyba się Państwo zgodzą - nie traktuje się w Polsce jako suwerenów ani ludzi wolnych.

Nie musimy się zgadzać, ani nawet lubić, ale wszyscy chcemy być wolni, prawda? A ten system, który nad nami panuje, nie zapewnia wolności Obywatelom, lecz stale, coraz mocniej, ją ogranicza. Coraz więcej nie wolno: Domu zbudować nie wolno - musisz dostać zezwolenie; domu wyburzyć nie wolno... drzewa ściąć nie wolno, studni wykopać nie wolno, skarbów we własnej ziemi szukać nie wolno, ropy kopać nie wolno, dogadać się na dowolną pensję - nie wolno. Żarówki w szkole wymienić nie wolno, jeżeli nie masz kursu wchodzenia na drabinę. W piecu palić nie wolno, jeżeli nie masz kursu palacza. A do tego sam piec też musi mieć certyfikat... Takie traktowanie dorosłych ludzi nie jest wolnością".

cejtro.jpg

Reakcje fanów Cejrowskiego:

"Istnieje gdzieś na świecie takie państwo, o którym pisze Pan Wojciech?".

"W dużej mierze można się z Panem zgodzić, ale niestety taka 100% wolność w społeczeństwie, które wielu złych rzeczy nie zrobi wyłącznie z powodu strachu przed karą byłaby zgubna. Piece to doskonały przykład. Gdyby ludzie nie palili np. śmieciami to nikt by sie tych pieców nie czepiał. No chyba ze wolność będzie tak duża, że będzie mi wolno sąsiada palącego plastikiem zastrzelić - to wtedy OK".

"To wyłącznie dlatego, że wielu jest zdecydowanie za głupich, żeby funkcjonować samodzielnie i np. nie wiedzą, że palenie plastiku nie rozwiązuje problemu śmieci".

"Właśnie oglądam obchody uroczystości z Warszawy i jestem dumna z Polski!".

     Popierasz Cejrowskiego - kciuk w górę!


+ 391
- 830

Polub Polityczek.pl