aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslprfgggg.jpg

Muzyk Tymon Tymański zareagował na ostatnie słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na temat mniejszości seksualnych.

Jędraszewski gościł na antenie prawicowej Telewizji Republika, gdzie wypowiadał się na temat środowiska LGBT:

- Ideologia LGBT to sprowadzenie człowieka do pewnego stworzenia, które żyje tylko i wyłącznie swoją seksualnością. (...) Podobnie jak inne ideologie, czerwona, bolszewicka czy hitlerowska, to są ideologie, czyli pewne programy skierowane do naszych umysłów, do naszych serc, po to, żeby doprowadzić nas do zupełnie nowego odczytania siebie i świata i naszego przeznaczenia. W tym sensie są to ideologie niezwykle niebezpieczne, bo one dotykają istoty naszego ducha. (...) Ideologia LGBT jest zaprzeczeniem tej wizji, jaką miał Pan Bóg, stwarzając człowieka na swój obraz i swoje podobieństwo. Najgłębszym przejawem naszego podobieństwa do Pana Boga jest to, że potrafimy być odblaskiem jego miłości. A ona jest pełna dobroci, pełna życzliwości, ofiarna, bezinteresowna. Stwarzając człowieka jako kobietę i mężczyznę Pan Bóg zawarł bardzo konkretny plan, kim każdy z nas jest, w swojej strukturze, także biologicznej i jak ma swoje człowieczeństwo realizować. Natomiast wszystko to, co temu zaprzecza, jest na pewno czymś, co uderza w zamysł Boży.

afgsahs.png

- Fikcyjna ideologia przeczy wizji urojonego bytu – taki sens mają słowa hierarchy, który znów powtarza nawiązujący do repertuaru nazistów refren o „tęczowej zarazie”. Być może wierzy, że powtórzony tysiąc razy objawi prawdę – w to również wierzyli naziści - komentuje filozof Jerzy Bokłażec.

- Marek Jędraszewski to wyjątkowo nienawistny, zdemoralizowany i odrażający typ, nawet jak na niskie standardy kościelne - wypowiada się publicysta Piotr Szumlewicz.

Komentarz Tymańskiego 

Arcybiskup Jędraszewski: "LGBT jest zaprzeczeniem tej wizji, jaką miał Pan Bóg, stwarzając człowieka". Ja: "Jaką dokładnie wizję miał Pan Bóg, Ty zadufany kłamco? Co Ty naprawdę wiesz o Bogu, skoro nie wypełniasz Jezusowego przykazania - "kochaj bliźniego jak siebie samego?". Proponuję wersję-ćwiczenie duchowe dla tych mniej lotnych i mniej współczujących: "Szanuj bliźniego jak siebie samego".

Reakcje internautów:

"Przez ostatnie 4 lata szczujący na ludzi kler i wtórujący PiS w podburzaniu przeciwko nim, idealnie ukazał, że jest nie tylko zaprzeczeniem wizji Boga, ale również jego istnienia.

"Co Jędraszewski właściwie chce tą wypowiedzią zasugerować? Że wprawdzie Bóg stworzył wszystko, jednocześnie nie ma nic wspólnego ze stworzeniem ludzi LGBT? To niby skąd oni się wzięli? Albo, że wprawdzie ich stworzył, ale gdzieś się pomylił i wcale nie jest genialnym demiurgiem?".

"Chory człowiek. Powinien być izolowany od społeczeństwa. Zło w czystej postaci".

"Dziadek w spódnicy tylko o seksie by gadał i gadał".

        Popierasz Tymańskiego - kciuk w górę!


+ 2835
- 101

Polub Polityczek.pl