19d92a5358ed066f25b574a7ca32405f780000.jpg

Do gorącej wymiany zdań doszło w dzisiejszym programie "Woronicza 17" między posłem Adrianem Zandbergiem (Razem/Lewica Razem) i prowadzącym program Michałem Rachoniem.

Radni miejscy w Białymstoku zmienili nazwę ulicę Łupaszki na ulicę Podlaską (stosunkiem głosów 13 do 12).

Adam Andruszkiewicz (wiceminister cyfryzacji, PiS): W 1951 roku, komuniści z UB, zamordowali majora Armii Krajowej, Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszko". Dziś, po 68 latach, radni Koalicji Obywatelskiej, zlikwidowali ulicę majora "Łupaszki" w Białymstoku. Państwo z Platformy! Żyjący UBecy są z was pewnie dumni. PO = HAŃBA.

Kazimierz Smoliński (poseł, PiS): Rada Miasta Białystok rękami Koalicji Obywatelskiej zlikwidowała ulicę Zygmunta SzendzielarzaŁupaszki”. Łącząc to z radością polityków KO, gdy przywrócono Aleję Armii Ludowej w Warszawie należy zadać pytanie - czemu Platformo tak wstydzisz się polskich Bohaterów?

- Brawo białostoccy radni. Nie ma już ulicy „Łupaszki”. Prawica broniła jej do upadłego do ostatniej chwili, także wtedy, gdy radni Koalicji Obywatelskiej, w tym przedstawiciele mniejszości prawosławnej, przypominali o zbrodniach wojennych oddziałów podległych temu „żołnierzowi wyklętemu”. Ulica „Łupaszki” pojawiła się w Białymstoku w 2018 r., gdy większość w radzie miasta miał jeszcze PiS. Rządząca partia zignorowała argumenty podlaskich mniejszości narodowych, przypominających o zbrodniach na ludności cywilnej, jakich dokonały oddziały podległej Zygmuntowi Szendzielarzowi. Oddziały podległe „Łupaszce” zamordowały 27 cywilnych mieszkańców litewskiej wsi Dubinki, a także kilkunastu prawosławnych mieszkańców Potoki i Wiluków. We wszystkich miejscowościach wśród zabitych były kobiety i dzieci - wypowiada się były wiceprezydent Lublina Jacek Gallant.
Do całej sprawy odniósł się w dzisiejszym programie "Woronicza 17" jeden z liderów Partii Razem - obecnie pod szyldem Lewicy Razem - Adrian Zandberg.

Reakcje internautów:

"Prowadzący nadal nie są przygotowani na Adriana. Wychodzą przy nim na kompletnych prymitywów".

"Wreszcie jest ktoś taki jak Adrian Zandberg i potrafi temu nieukowi i partyjnemu przydupasowi PiS-u Rachoniowi wytłumaczyć co jest pięć Czekam z niecierpliwością jak będzie orał w sejmie tą psychkatoprawicę! Tak trzymać".

"Potrzeba niebywałej wytrwałości i cierpliwości, aby dyskutować z tego typu ,,Redaktorem" - chylę czoła!".

"Łupaszka nie jest odpowiedzialny za zbrodnie, które popełnił oddział pod jego dowództwem. Dobrze, że tej wykładni nie przyjął trybunał w Norymberdze, bo żaden z nazistowskich zbrodniarzy nie poniósłby za nic odpowiedzialności".

        Popierasz Zandberga - kciuk w górę!


+ 2862
- 43

Polub Polityczek.pl