aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakodeddd.png

Publicysta Kuba Wątły (Halo Radio) z niedzielną refleksją na temat Kościoła katolickiego i głośnym zdarzeniu z udziałem 13-latka w kościele w Bełchatowie.

Wątły na niedzielę

Pies mnie obudził. No to z nim idę. W Anglii to szedłbym sobie i myślał, że fajnie, bo Kobietą, która miała największy wpływ na historię świata, jest Maria Skłodowska-Curie. Według Brytyjczyków.

Ale idę przecież wsią radosną, wsią wesołą, praktycznie same chamy wokół w drodze do kościoła, co się cieszą, jak ksiądz gwałci im dziecko, bo znaczy to, że kocha swoich wiernych najmłodszych. No i Kobietą, która miała największy wpływu na historię świata jest w Debilandzie niejaka Faustyna Kowalska, zakonnica. Chora psychicznie, czyli święta, bo miała haluny liczne, czyli dary widzenie od pana bozi. Tak przynajmniej twierdzą czarownicy, którzy przetrzymują w kościołach dzieci, które nie chcą żreć kółek z mąki i wody, a jak nie chcą, to wzywają policję, która bije się po dupie, żeby jak najszybciej dotrzeć na miejsce, bo namiestnicy bozi wzywają, a to przecież władza nad władzami.

Pies się zeszczał, mogę więc wracać i rozmyślać o poranku, w jakim syfie przyszło nam żyć i jak ten syf coraz bardziej cuchnie klechami, klechopolitykami i malizną zatęchłą.

photo_57809_1562157822_big.jpg

Piotr Szumlewicz (publicysta, związkowiec): "Art. 196 Kodeksu karnego dotyczący ochrony tzw. uczuć religijnych powinien zniknąć z polskiego prawa. To bezsensowny przepis, który zakazuje krytyki bóstw i miejsc wyznawania kultu. Polska to dziwny kraj, w którym bogowie są bardziej chronieni niż ludzie".

- Bełchatów - księża wzywają policję do 13-latka, bo wypluł hostię. Wrocław - ksiądz wzywa policję, bo dwoje ludzi złożyło oświadczenie o apostazji. Świdnica - księża wzywają Straż Miejską, bo bezdomna weszła do kościoła. Upadek Episkopatu. Upadek Kościoła. Państwo PiS - komentuje Jacek Liberski (magazyn "Liberte!").

Reakcje internautów:

"Podatek na kościół od chętnych i od razu będą siedzieć cicho, a ci co wierzą będą mieli zapewnioną obsługę . Wilk syty i owca cała . Ha ha ha tylko jedno, ale za mało by było na bandę czarnych nierobów".

"W niedzielę rano niewierni powinni spać. Psu proszę wytłumaczyć, ma dużo empatii zrozumie. Zastanawiam się ile dziesiątek lat musi upłynąć, aby ludzie zrozumieli, że kościół to firma z Bogiem w tle. Radosnej niedzieli wszystkim niewiernym".

"Niestety żyjemy w kraju, gdzie nie można się odprężyć nawet na spacerze , myśli o tej czarnej zarazie, która mnie otacza w około jest tak przytłaczająca, że nie da się od nich uciec, wszędzie krzyże, koszmarne budowle zwane świątyniami z kiczowatymi figurami i cuda wiankami, po prostu kraj cudaków w środku Europy".

"A ja w niedzielne poranki idę sobie na siłownię. Przechodzę koło kościoła i widzę szaroburych ludzi ze spuszczonymi głowami. A ja z radością na twarzy w sportowym ubranku z plecakiem. Nieśmy swoją radość mimo wszystko. Ktoś kiedyś za nami pójdzie".

         Popierasz Wątłego - kciuk w górę!


+ 1321
- 48

Polub Polityczek.pl