aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajrijijriffff.jpg

Aktor Włodzimierz Matuszak wypowiedział się na temat zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Artysta od dawna nie ukrywa, że nie po drodze mu z obecnie rządzącymi politykami PiS. Tym razem porównuje ich do czasów Władysława Gomułki.

Matuszak o wyborach

"Koń, jaki jest każdy widzi ". Zatem o koniu dyskutować nie warto. Jaką mamy służbę zdrowia wszyscy widzą, ale tylko chorujący doświadczają tej katastrofy. Jaka jest polityka partii rządzącej widzą również wszyscy, ale tylko nieliczni wiedzą, do czego taka polityka zmierza. W roku 1956 Władysław Gomułka powiedział:"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu". Jak zakończyły się rządy jedynej, "przewodniej siły narodu" też wiemy. Ale wniosków nie wyciągamy żadnych. Znowu kilka milionów Polaków popiera "przewodnią siłę narodu." Historia zatacza koło. Zostało niewiele czasu na otrzeźwienie. 13 października odpowiemy na pytanie jakiej Polski chcemy. Tej, która epatuje kłamstwem, która manipuluje przy pomocy największej szczujni w historii Polski pod prezesurą Jacka Kurskiego czy Polski uczciwej, prawdomównej i sprawiedliwej.

***

Reakcje internautów:

"No właśnie problem z wyciąganiem wniosków mamy, do tego sprzedajność 500+ zrobiło swoje, przykre".

"Ludzie są zaślepieni i pazerni no bo przecież mają dostać obiecane 13 i może 14. Są krótkowzroczni. I znów przegramy - cholera nie przetłumaczysz ciemnocie".

"Na skuteczne "otrzeźwienie" naród będzie potrzebował kilkadziesiąt lat, jeśli następnego dnia po jakimś cudem wygranych wyborach przystąpi się do żmudnego "oświecania głów". O tym oświecaniu napisał ponad 20 lat temu ks. prof. Józef Tischner: "Dalszy rozwój demokracji w Polsce jest niemożliwy bez oświecania głów". Jest jeszcze jeden warunek: w tym długim i trudnym procesie wychowawczo-edukacyjnym nie może przeszkadzać politycznie rozpasany polski Kościół narodowy - dawniej powszechny".

***

Krytycznie na temat TVP wypowiada się także prawicowa "Konfederacja", która zareagowała na przeprosiny "Wiadomości". 

 - Zakłamana telewizja rządowa musi przeprosić i opublikować sondaż pokazujący Konfederację w Sejmie! - mówił poseł Robert Winnicki.

- Ważne orzeczenie, które daje możliwość skorzystania z trybu wyborczego również w przypadku kłamliwych lub zmanipulowanych materiałów rządowych propagandystów z TVPiS - skomentował wyrok sądu ws. Konfederacji poseł Borys Budka (Koalicja Obywatelska).

        Popierasz Matuszaka - kciuk w górę!

+ 1113
- 63

Polub Polityczek.pl