aaaaaaaaaaaaaaaakeokdfodfeddddd.jpg

Minister środowiska Henryk Kowalczyk skomentował przegrany proces państwa polskiego z aktorem Jerzym Stuhrem i dziennikarzem Mariuszem Szczygłem.

Szczygieł i Stuhr zdecydowali się złożyć pozew przeciwko państwu polskiemu ws. smogu, który ich zdaniem negatywnie wpływa na ich zdrowie oraz zdrowie Polaków.

Komentarz Szczygła 

Udało się! Wygraliśmy sprawę z polskim państwem o smog. Drugi pozew w historii - pierwszy był Grażyny Wolszczak - wygrany. Możecie także przyłączyć się do pozwu zbiorowego na pozywamsmog.eu Warto uświadomić państwu, że MUSI dotrzymać zobowiązań wobec UE w tej kwestii.

Cytuję za prawo.pl: „Warszawski sąd rejonowy uwzględnił w wydanym we wtorek wyroku trzy pozwy - aktora Jerzego Stuhra, dziennikarza Mariusza Szczygła i tłumacza Tomasza Sadlika - którzy pozwali państwo za naruszenie prawa do korzystania z niezanieczyszczonego powietrza i zasądził łącznie 35 tys. zł zadośćuczynień na cele charytatywne. - Powodowie z pewnością zostali częściowo pozbawieni możliwości korzystania z walorów nieskażonego środowiska naturalnego, narażone więc zostało ich dobro osobiste w postaci poszanowania miejsca zamieszkania rozumiane w ten sposób, iż powinni mieć oni możliwość korzystania z własnych domów i okolicznej infrastruktury bez narażania się na szkodliwe emisje - stwierdziła w uzasadnieniu orzeczenia sędzia Agnieszka Tulczyńska-Ożga. Sąd uznał żądane kwoty jako symboliczne. Skarb państwa zapowiedział odwołanie”.

***

- Decyzja polityczna, chęć zaistnienia. Dziwię się, że był tak proces, nie przeszkadzało panu Stuhrowi zanieczyszczone powietrze w latach 2007 - 2015, a teraz przeszkadza - komentował w Wirtualnej Polsce minister Henryk Kowalczyk.

2994933-01prevb.jpg

Reakcje internautów:

"Pan Jerzy Stuhr istnieje od bardzo dawna, wspaniały aktor, artysta, a ten ministerek teraz chce zaistnieć, bo nikt go nie zna przez te 4 lata, a jeśli to chyba z głupoty, taki "ślimok".

"Mówienie, że tej klasy aktor jakim jest Jerzy Stuhr ma parcie na szkło z definicji dyskwalifikuje tego ministra...".

       Popierasz Kowalczyka - kciuk w górę!


+ 85
- 559

Polub Polityczek.pl