aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaokderokfrokokroffff.jpg

Publicysta Kuba Wątły (Fundacja Obywatelska) i internauci zareagowali na wypowiedz europosłanki PiS Beaty Kempy do wiceszefa Komisji Europejskiej - Fransa Timmermannsa.

W Parlamencie Europejskim odbyła się kolejna debata na temat praworządności w Polsce. Politycy PiS w tym Beata Kempa bronili zmian wprowadzanych przez partię Jarosława Kaczyńskiego.

- Nagonka na polskich sędziów za przyjazd do Brukseli jest nie do przyjęcia, a kilka lat temu byłoby to niewyobrażalne. (...) System budowany przez nas od czasów II oparty jest na trzech podstawach: demokracji, praworządności i prawach człowieka. Nie można używać jednego przeciw innym: używać argumentu z demokracji: "ponieważ mamy większość, możemy lekceważyć rządy prawa" - mówił Frans Timmermans.

- Przeżyliśmy komisarzy sowieckich, zapewniam pana, że przeżyjemy również pana - odpowiedziała Kempa.

***

- Intelektualnie uwsteczniony prościuch przybyły do Brukseli wprost z Katozadupiochamowa czyli z Polski - skomentował na Facebooku zachowanie Kempy publicysta Kuba Wątły.

- Na 'prawicy' zachwyceni porównaniem Fransa Timmermansa do sowieckiego zbrodniarza. Naprawdę w PiS nie widzą różnicy między mordowaniem Polaków a upominaniem się o niezależność sądownictwa w Polsce? Czy to aby nie ubliża ofiarom komunizmu? - pyta europoseł Radosław Sikorski.

Michał Stasiński (poseł, PO): Wchodzisz do opery na koncert galowy z plaży w klapkach, w gaciach i bez koszulki. Tak mniej więcej intelektualnie zaprezentowała się w Parlamencie Europejskim Kempa, Jaki i reszta tej przaśnej czeredki ze Zjednoczonej Prawicy.

Piotr Szumlewicz (publicysta, związkowiec): Beata Kempa przynosi wstyd polskiemu państwu. Prymitywne pokrzykiwania na wiceszefa Komisji Europejskiej ośmiesza nasz kraj w UE. Europo, nie wszyscy jesteśmy jak Kempa!

Prof. Jan Hartman (filozof): Komisarzy nie mieliśmy. Ale czy przetrwamy Kępę? Czy przetrwamy najazd chamów, troglodytów, cynicznych pyszałków, groteskowych karierowiczów, kretynów, gangsterów, psychopatów, narcyzów, zdrajców i bigotów? Sprawa jest niepewna.

Andrzej Celiński (minister kultury w rządzie Leszka Millera): Nie przypominam sobie jakichś specjalnych aktów - fuj! - heroizmu ze strony pani europoseł Kempy w "przeżywaniu komisarzy sowieckich". Prawdą absolutnie udokumentowaną jest, że starzeję się. Umysł i pamięć nie te. Może Wy zapamiętaliście tę heroinę, panią Beatę Kempę i jej ojców i matki, dziadów i pradziadów, kiedy stawali "w prawdzie" i "ubogacali" polskość wobec okrucieństwa zaprzeszłej epoki? Może jakiś biznesmen, beneficjent prawdziwie dobrej zmiany ufundowałby nagrodę za najlepiej udokumentowane akty?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpdeeeeee.png

          Popierasz Wątłego - kciuk w górę!


+ 3251
- 41

Polub Polityczek.pl