aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskoddkedeeeee.jpg

Radio Zet poinformowało o przeniesieniu Marka Falenty z aresztu na Białołęce.

- Marek Falenta przeniesiony nagle z Aresztu Śledczego na Białołęce w nieznane miejsce. Nie zostało ono podane nawet jego adwokatom. Przeniesienie może mieć związek z obawą o jego bezpieczeństwo po głośnym samobójstwie w tym areszcie boksera Dawida Kosteckiego - poinformował Mariusz Gierszewski (Radio Zet).

- Według Radia ZET, przeniesienie może mieć związek z "seryjnym samobójcą", który krąży po polskich aresztach. Jak widać, polskie służby bardzo się boją seryjnego samobójcy i nie umieją go powstrzymać przed wejściem do aresztu. Czyżby seryjny samobójca też pracował dla jakichś służb? Tych samych? Czy innych, sprawniejszych? - pyta dziennikarz Tomasz Piątek.

Mec. Roman Giertych: Dzisiaj z Białołęki wywieziono Marka Falentę - podobno ze względów bezpieczeństwa. Nie podano adwokatom miejsca jego pobytu. Tymczasem z oględzin ciała oraz z sekcji zwłok Dawida Kosteckiego wynika, że został on zamordowany. Na Białołęce. Tymczasem prokuratura w morderstwo nie wierzy (jakby liczne sińce rany, otarcia, wkłucia były normalnym sposobem, w którym desperat poprzedza powieszenie na łóżku). Jeżeli więc nie morderstwo Koseckiego, to dlaczego ZK Białołęka obawia się o bezpieczeństwo Falenty? Czyżby po zakładzie grasował seryjny samobójca?

- Falenta zniknął. Odmówiono jego adwokatom podania miejsca pobytu. Następnym razem dostaną odpowiedź, że "nikt nie zna tego pana, nigdy go tu nie było, a w ogóle to, kto to jest". Państwa prawa. I sprawedliwości - komentuje były szef MSWiA Bartłomiej Sienkiewicz. 

***

Do sprawy odniósł się wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik (PiS): - Pan Marek F. po zakończonych badaniach w ośrodku diagnostycznym w AS na Białołęce, wrócił do AS na Służewcu, czyli jednostki, w której wcześniej przebywał. W tej sprawie będzie komunikat Służby Więziennej.

ODI1L3VfMS9jY18zODQ4OS9wLzIwMTkvMDYvMTMvMTAwMy82NzAvYTcwZTdmZmE2NjA0NGU2Y2JjYWI4YjM4ZTMyZjI1ZDEucG5n.png
         PiS odpowiada za aferę podsłuchową - kciuk w górę!

+ 1503
- 37

Polub Polityczek.pl