aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamseododfkddddd.jpg

Dominikanin o. Paweł Gużyński został ukarany przez zakon za swoje stanowisko względem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Gużyński namawiał, aby pisać listy ws. odwołania abp Jędraszewskiego po tym, jak hierarcha wypowiedział się na temat "teczowej zarazy".

- Żądamy dymisji od abp Jędraszewskiego. Jestem przerażony perspektywą, że Kościół mógłby zostać wmieszany w nienawiść, przemoc, może nawet zabójstwo na tle nienawiści - mówił o. Gużyński.

Dominikaninowi zostały zamknięte usta na 3 tygodnie i nie może się medialnie udzielać. Ma skupić się na modlitwie w klasztorze.

Aneta Mościcka (dziennikarka): Obrzydliwa obrona abp Jędraszewskiego za słowa o tęczowej zarazie przez abp Gądeckiego. O. Paweł Gużyński, który chciał dymisji abp Jędraszewskiego dostał karę - 3 tygodnie pokuty w klasztorze. Świat w kościele stoi na głowie. To Jędraszewski powinien być wysłany na pokutę.

***

Michalik o Gużyńskim:

Nie współczuję księdzu Gużyńskiemu, tak jak wcześniej nie współczułam księżom Lemańskiemu czy Bonieckiemu, mimomimo że ich szanuję. Kościół katolicki jest instytucją, do której należy się dobrowolnie i do której wstępuje się, a później latami w niej trwa, znając wszystkie zasady jej funkcjonowania: zakaz krytyki i niezależnego myślenia, obowiązek stawiania interesów grupy ponad dobrem ludzi, uczciwością i prawdą i feudalny, średniowieczny, folwarczny, gardzący podmiotowością jednostki sposób zarządzania. Dlatego, jeśli dorosły inteligentny mężczyzna, człowiek z własnej woli należy do kościoła i poddaje się jego regułom i nie występuje z niego nawet po ujawnieniu, że ta organizacja systemowo kryje pedofilów i jeśli temu dorosłemu mężczyźnie nie przeszkadza, że jest członkiem grupy angażującej się po stronie partii politycznej sprzyjającej faszyzującym nacjonalistom i promującej postaci typu Rydzyk, Międlar, Małkowski, Jankowski i nawet to nie skłania go do opuszczenia tej organizacji, mało tego pozwala sobie na to, żeby tacy ludzie zabraniali mu wystąpień publicznych, to, no cóż, ma to na co się zgodził i co widocznie mu odpowiada.

Krzysztof Pieczyński (aktor, Polska Laicka): Kościół katolicki mordował tysiące niemowląt zgwałconych zakonnic i one też mordowały. Handlował i handluje dziećmi. Wyrzucał je przez okna i nie ukrywał tego. Szpilka w ciemiączko niemowlęcia to praktyka zakonnic. To ułamek waszych zbrodni, o których wszyscy wiedzą, a tacy hipokryci jak o. Gużyński robią kretyńskie miny oświeconych. Tylko trybunał w Norymberdze i rozwiązanie tej zbrodniczej organizacji uzdrowi Polskę i świat. Kościół zawsze łamał ludzi a teraz łamie prawa człowieka. 

          Popierasz Michalik - kcuk w górę!


+ 1253
- 60

Polub Polityczek.pl