aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoekoedkedddd.jpg

Szef gabinetu premiera Marek Suski (PiS), politycy i dziennikarze zareagowali na wybór Elżbiety Witek na stanowisko marszałka Sejmu.

Kandydatka PiS Elżbieta Witek uzyskała bezwzględną większość, 245 głosów i zastąpiła w fotelu marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Tygodnik Polityka: Witek przez długi czas była posłanką PiS z drugiego szeregu. Kiedy Beata Szydło została szefową rządu, pociągnęła ją za sobą.

Joanna Scheuring Wielgus (posłanka Nowoczesna): Trzy zadania dla nowej Marszałkini Sejmu, Pani Witek na te ostanie dni VIII kadencji. Zdymisjonować dyrektor kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską i dyrektora biura prasowego Andrzeja Grzegrzółkę za notoryczne kłamstwa. Zlikwidowanie „czarnej listy”, czyli zakazów wstępu do Sejmu dla obywateli i obywatelek. Niektórzy mają zakazy do 2020 roku! Zlikwidowanie plastiku.

- Marszałek Elżbieta Witek to wybór PR-owców PiS-u. Na czas kampanii wyborczej PiS potrzebuje łagodnej twarzy. A raczej maski. Ale jest prosty test dla Pani Marszałek: wykonanie wyroku sądu. Ujawnienie list podpisów pod sędziami neoKRS. W poniedziałek powiemy „sprawdzam” - zapowiada posłanka Joanna Mucha.

Hanna Lis (Dziennikarka): PiS urządza owację na stojąco dla Kuchcińskiego, prezes gratuluje Kuchcińskiemu lotów za 4 miliony złotych z pieniędzy podatników. Pani Witek poucza o szacunku dla regulaminu Sejmu, który jej partia gwałci od 4 lat. Zabrakło tylko wezwania o poszanowanie Konstytucji.

- Jestem jedna z was- mówi marszałek Sejmu Elżbieta Witek. No to sprawdzam. Czy gabinet marszałka będzie dostępny, jak przed MK? Znikną barierki w Sejmie? Znikną barierki przed Sejmem? Zniknie kotara w Sejmie? Zostaną wyciągnięte projekty opozycji z zamrażarki i będą procedowane? - pyta dziennikarz Jacek Nizinkiewicz.

Przemysław Szubartowicz (publicysta): Kaczyński zrobił z wymiany marszałków spektakl pychy, pogardy i perwersyjnej arogancji wobec opozycji i obywateli. Wiwaty dla bezczelnego pasendżera Kuchcińskiego, strażniczka gwałconego od 4 lat regulaminu Witek, no i on, zwykły poseł bez trybu. Pisze się podręcznik patopolityki.

- Bardziej niż pani Witek na fotelu marszałka Sejmu obawiam się Mariusza Kamińskiego kierującego MSWiA. Oddanie takiemu człowiekowi władzy nad całym aparatem policyjnym, to wyraźny sygnał, ze Kaczyński obawia się przegranych wyborów - komentuje poseł Marcin Kierwiński.

Na wybór Witek na stanowisko zareagował także szef gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego - Marek Suski. Zaczepiony na korytarzu sejmowym przez dziennikarzy stwierdził, że Witek "jest świetna, bo jest doskonała".

            Popierasz Witek - kciuk w górę!


+ 17
- 747

Polub Polityczek.pl