aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalwplpddddee.jpg

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz odniósł się do porażki Beaty Szydło na brukselskich salonach.

Tyszkiewicz o sprawie Szydło 

Było: Yes, Yes, Yes! Czy będzie totalne: No, No, No?
Na to wygląda. Było już 1:27 i wydawało się, że gorzej być nie może. A jednak i jeszcze wszystko przed nami.

Dlaczego nikt - oprócz socjalnego suwerena - nie lubi PiS? Dlaczego Polacy wstydzą się przyznać, że będą głosować na jedynie słuszną partię, choć poziom jej politycznej dewiacji bije rekordy od 89 roku? Zostawmy totalną propagandę TVP i poseł Mazurek, która w dla siebie charakterystyczny - jak uśmiech minister/poseł EU Zalewskiej -, jak zwykle zjadliwy i nienawistny sposób, próbuje porażkę zamienić w sukces, a jeśli już trzeba się przyznać do porażki to, to wszystkiemu winien Tusk.

Te wszystkie gierki może byłyby i czasem zabawne, gdyby nie powaga zagrożeń, jakie na nas czyhają. PiS idzie i będzie szedł w zaparte, co do swoistego pojmowania praworządności i demokracji - tak jak Orban i Erdogan, a historycznie... ten czy tamten we Włoszech, Niemczech czy w Rosji.

Coraz bardziej zirytowana Unia Europejska daje już jasne sygnały, że żarty się skończyły. Jaki rachunek nam wystawi? Kto go zapłaci? Jak to się przełoży na przyszłość Polski? Dzięki postawie Polski czy Węgier, Europa dwóch prędkości staje się już faktem. Z lidera staliśmy się outsiderem izolowanym w Parlamencie UE. Tylko żal naszego ogromnego wysiłku włożonego w podnoszenie Polski z ruiny. A przyszłość? A kto by się dzisiaj przyszłością przejmował? Liczy się tu i teraz. Siła pieniądza jest silniejsza od siły rozsądku. Łatwiej pilnować 500 zł, co to co miesiąc wpływa na konto, niż setek miliardów, jakie Polska może stracić w przyszłości. No cóż, taki mamy klimat.

***

Dr Bartosz Scheuer: Beacie zabrakło punktów, żeby się dostać na stanowisko szefowej komisji w Parlamencie Europejskim, ale zawsze może złożyć papiery w Zespole Szkół Mechanicznych w Chełmie. Tam jeszcze są wolne miejsca.

Akcja Demokracja: Zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego, przejęcie przez polityków KRS i Sądu Najwyższego, odebranie obywatelom prawa do niezależnego sądownictwa, forsowanie ustaw sprzecznych z polską konstytucją i prawem UE - to ważna część dorobku Beaty Szydło.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakosssss_1.png

        Popierasz Tyszkiewicza - kciuk w górę!


+ 508
- 19

Polub Polityczek.pl