aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoedkeodedddddd.jpg

Pisarka Maria Nurowska zareagowała na felieton profesora Jana Hartmana po tym, jak Polskie Stronnictwo Ludowe zdecydowało o niełączeniu się z Koalicją Obywatelską przed wyborami do Sejmu.

Hartman o zachowaniu PSL

To nie do wiary! Kto by pomyślał, że w godzinie próby, gdy waży się los kraju napadniętego przez partyjną klikę, niestroniącą od psychopatów i półgangsterów, bezczelnie i z szyderstwem na ustach depczącą konstytucję i rozgrabiającą państwo, odrąbującą je siekierą od Zachodu i rzucającą w ramiona Rosji, politycy mogą zdradzić!

(...) Z całego serca życzę PSL, aby ze swoim komitetem, jak zwał, tak zwał, dostało 4,99 proc. głosów! Ciekawe, że najbardziej odpowiedzialnie i racjonalnie zachowuje się w całym tym jarmarcznym korowodzie Czarzasty i SLD, którzy mówią jasno, że idą z PO. Dlaczego zwykła uczciwość i zdrowy rozsądek są tak rzadkimi dobrami, nawet w najtrudniejszych chwilach? Cóż, nie święci garnki lepią.

Polska pisowska pójdzie tłumnie do urn; już się o to postarają pani z telewizji i pan za ołtarzem. PiS będzie triumfował i utworzy rząd – kto wie, czy w końcu nie z PSL, bo jak widać, ta partia jest zdolna do wszystkiego.

***

Maria Nurowska: Mogę się tylko pod tym podpisać. Druga kadencja PiS-u oznacza upadek Polski i każdy, kto się do tego przyczyni jest nikczemnikiem i zdrajcą! Jak PSL, który właśnie przechodzi do historii z takim piętnem...

Tomasz Lis (Newsweek): PSL chciał wszystkich szantażować i stawiać warunki. No to bye bye. Zobaczymy czy za ten egoizm i brak wyobraźni zapłaci karę, na jaką zasługuje. Pytają z kim ta Koalicja Polska PSL-u. To proste, to koalicja PSL- u z ZSL- em, do którego za komuny zapisali się panowie Pawlak, Sawicki i Kłopotek, by protestować przeciw lewicowemu programowi PZPR.

Prof. Wojciech Sadurski: Fatalny błąd Władysława Kosiniaka Kamysza. Koalicjanci nie muszą zgadzać się we wszystkim; w przeciwnym razie byliby jedną partią. Co takiego chłopom uwiera we Wiośnie, że nie mogą być w jednej koalicji? Wyspiański: „A bo chłop i ma coś z Piasta”; uzupełnię: „lecz chłop ze wsi, nie ten z miasta”.

Radosław Sikorski (europoseł): PSL podejmuje wielkie ryzyko idąc do wyborów samodzielnie. Wszak już w wyborach europejskich PiS pokazał, że chce ludowców zastąpić na wsi, co przy wsparciu Kościoła i brutalności kurwizji może okazać się wykonalne. Stracić może cały obóz demokratycny

PSL-Kosiniak-Kamysz-1.jpg

           Popierasz Nurowską - kciuk w górę!


+ 741
- 34

Polub Polityczek.pl