47091960632_6da0269336_o-990x660.jpg

Uznany fotograf Jacek Taran (wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim) wypowiedział się na temat reformy edukacji rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Taran o PiS-owskiej reformie

Po co była reforma edukacji? Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Wystarczy jednak poczytać podręczniki do historii, by znaleźć w nich odpowiedź. Każdy zaborca zaczynał od niszczenia szkolnictwa. Tak było w czasie zaborów, tak było w czasie II wojny światowej. PiS po przejęciu władzy w 2015 najszybciej ze wszystkich reform wprowadził tzw. "reformę edukacji". Zniszczony zostaje system, który, choć wymagał poprawek, to ogólnie funkcjonował całkiem nieźle. Chodziło przede wszystkim o utrudnieniu dostępu do edukacji, o rozchwianie społeczeństwa, które w obrębie systemu oświaty funkcjonowało zupełnie poprawnie. Chodziło o rozwarstwienie społeczne, które doprowadzi do dużego zróżnicowania w dostępie do usług edukacyjnych, wprowadzi chaos i ogólnie mówiąc utrudni nauczanie. Mówiąc wprost- chodzi o ogłupienie narodu i budowanie na tej bazie nowego człowieka, uklejonego według jedynych słusznych wzorców - zamkniętego na innych szowinistę, homofoba, nacjonalistę, a przede wszystkim ślepo wierzącego w to, co powie Pan. Bez względu na to, czy to będzie wójt, czy pleban, czy prezes. Obywatel ma nie zadawać pytań, nie drążyć i nie domagać się wiedzy. Obywatel ma być posłuszny i ma zapierdalać za miskę ryżu. Po to była ta reforma.

45968012661_ac9bc8d3ba_o_1.jpg

Krzysztof Baszczyński (były poseł, były wiceprezes ZNP): Można w zakresie powstałego bałaganu związanego z rekrutacją przerzucać się odpowiedzialnością, można zakłamywać rzeczywistość, ale trudno mi znaleźć poważny argument za likwidacją gimnazjów, a to jest skutek dzisiejszego chaosu. Minister edukacji nie widzi problemu? Głosował ZA deformą.

Marta Szostkiewicz (dziennikarka, do 2016 r. Polskiego Radio): Za chaos w liceach i technikach odpowiada nie tylko min Zalewska. Również każdy poseł i senator PiS, który podniósł rękę za „reformą” edukacji. A także Prezydent Andrzej Duda, który tę ustawę podpisał.

Krzysztof Piesiewicz (były senator): Wydaje się, że wielka ideologiczna reforma edukacji Pani Zalewskiej zmierza w kierunku sporej góry lodowej. To największy skandal w oświacie III RP i tego się nie przemilczy, nie przykryje - bo to konkretnie młodzi ludzie w życiowym punkcie zwrotnym będący pionkami w polityczno-ideologicznych grach. Haniebne!

Karolina Hytrek-Prosiecka (dziennikarka): Jak patrzę na bajzel po „reformie” edukacji Anny Zalewskiej, to jestem pewna, że wybranie jej do Parlamentu Europejskiego jest największym skandalem wyborczym w najnowszej historii.

46492152_2687284921305548_4315192717903659008_n.jpg

            Popierasz Tarana - kciuk w górę!


+ 393
- 9

Polub Polityczek.pl