aaaaaoekofdkrfffc.jpg

Publicysta Kuba Wątły (Fundacja Obywatelska) poinformował o zakończeniu pracy w telewizji „Superstacja". Dziennikarz prowadził w niej dwa autorskie programy „Suma Tygodnia” i „Krzywe Zwierciadło".

Wątły o odejściu z Superstacji

Moje programy telewizyjne, czyli „Krzywe Zwierciadło” i „Suma Tygodnia”, nieodwołalnie zniknęły z anteny Telewizji Superstacja. Odbyło się to szybko i sprawnie niczym pod nożem dobrego chirurga. Tyle że on leczy, a tu mamy zejście. Nie jest ono jednak dla mnie zaskoczeniem, wszak wszystko, co działo się do tej pory, jednoznacznie zmierzało do takiego właśnie rozwiązania.

Zaczęło się od oczekiwanej przez pisowską KRRiT autocenzury w postaci rezygnacji z emisji moich programów na żywo i przejścia na nagrywanie ich kilka godzin przed porą emisji, byśmy mogli wstawić do programu autocenzorski efekt „pikania” lub zwyczajnie wyciąć niektóre fragmenty, co zresztą było widać codziennie.

W maju przyszło celowe zmniejszanie zasięgów Elizy i moich, poprzez niepublikowanie naszych programów w sieci. Potem przyszła decyzja o rezygnacji przez stacje z polityki, odejście Elizy Michalik, wstrzymanie emisji zeszłosobotniego programu z Ziemowitem Szczerkiem, aż po definitywne rozejście się dróg moich i telewizji Superstacja.

To wszystko, co działo się dotąd było swoistą próbą pogodzenia ognia z wodą, bo zarząd telewizji podejmował szereg działań, byle tylko utrzymać emisję moich programów w tej lub innej formie, za co szczerze i naprawdę serdecznie Mu dziękuje.

Przyszedł jednak moment, w którym PiS nie jest pewien swojej wygranej w jesiennej elekcji i w związku z tym, tam, gdzie w mediach może, gdzie sięgają jego wpływy, „wycina” wszystko i wszystkich, którzy, bez względu na skalę, zagrażają jego pozycji. Tak też stało się właśnie teraz: przyszło „polecenie z góry” i jakiekolwiek zabiegi zarządu stacji przestały mieć znaczenie. Wszystko przestało mieć znaczenie.

W swoich programach bardzo często mówię o potrzebie wolnych mediów. Dlatego właśnie, w grudniu 2018 roku, wraz z prof. Adam Grzegorczyk, dr Tomasz Kowalczuk i dr Andrzejem Polaczkiewiczem, postawiliśmy na stworzenie obywatelskiego medium. Nie zrobimy tego jednak bez Waszej stałej pomocy, dlatego prosimy: wspomagajcie nas. Wszystkie szczegóły tego projektu znajdziecie na stronie wspomagającej utworzenie Medium Obywatelskiego.

Jestem tu, a wraz z innymi, fantastycznymi ludźmi, będę niebawem w Medium Obywatelskim. Razem z Wami!

7e34d231d3080a75d8cc42dc26773215.jpgZygmunt-Solorz-Żak655-dobre.jpg

            Popierasz Solorza - kciuk w górę!


+ 24
- 1711

Polub Polityczek.pl