aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpeeeeeeeee.jpg

Publicysta Andrzej Bober odniósł się do rekonstrukcji rządu Prawa i Sprawiedliwości i komentarzy polityków PiS z nią związanymi.

- Polityka jest grą zespołową, a więc każdy w tej naszej biało-czerwonej drużynie ma swoją rolę do wypełnienia. Na pewno mocnym punktem będzie Elżbieta Witek. Ma duże doświadczenie: była szefem gabinetu premiera, była rzecznikiem rządu. Jest bardzo sprawnym administratorem Zna pracę Rady Ministrów od środka (…). Myślę, że ma dużo większe doświadczenie rządowe niż pani Teresa Piotrowska, kiedy odbierała tekę MSWiA w rządzie Platformy - komentował w RMF FM zmiany w rządzie europoseł Ryszard Czarnecki.

Jacek Sasin (wicepremier): Nawet przez myśl by mi nie przeszło, żeby próbować dorównać śp. premierowi Gosiewskiemu. To był tytan intelektu i tytan pracy. Zależało nam, premierowi Morawieckiemu zależało, żeby osoby, które wejdą do resortów przejęły obowiązki niejako w biegu. Żeby nie było żadnych zahamowań.

Marszałek Ryszard Terlecki wskazał, że nowym wicemarszałkiem Sejmu (w zastępstwie za Beatę Mazurek) prawdopodobnie zostanie Małgorzata Gosiewska.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaplepepelpel.png

Bogdan Zdrojewski (senator): Mam wrażenie, że rekonstrukcja rządu nie miała przykryć święta 4 czerwca, lecz z niego skorzystać by... przykryć rekonstrukcję rządu.

Dr Dariusz Pastuszka: Nowy minister finansów Marian Banaś nie skończył ekonomii, nie ma nawet doktoratu ale za to ukończył studia podyplomowe z zakresu religioznawstwa . Cóż, pozostała nam jedynie modlitwa.

Urszula Augustyn (PO): Czy ministrem edukacji powinien być człowiek skazany? Wydaje się, że gdzie jak gdzie, ale w tym resorcie byłoby to absolutne nieporozumienie. Nie dla PiS. Nowy szef MEN ma bowiem na koncie wyrok. Ciekawe czasy...

dwnld189839640.jpg

              Popierasz Bobera - kciuk w górę!


+ 3619
- 62

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment