2017_Woodstock_009_Jerzy_Owsiak.jpg

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak wypowiedział się po zwycięstwie polityków Prawa i Sprawiedliwości w wyborach europejskich.

- Panowie i panie trzeba wziąć na przetrzymanie i trzeba wziąć się w garść. (...) Głównym problemem jest to, że ponad połowa Polaków olała ten dzień, nie poszła na wybory, miała to gdzieś. To jest nieprawdopodobne, nie do przyjęcia w mojej głowie. To rzecz niebywałą, że wolny naród w większości rezygnuje z tej możliwości, wstyd, obciach, coś niepojętego. Wstydźcie się ci wszyscy, którzy nie poszliście na wybory. Nie ma tu żadnej wymówki - mówi Owsiak w swoim powyborczym nagraniu.

Przemysław Szubartowicz (wiadomo.co): Gdyby Biedroń dołączył do zjednoczonej opozycji, nie przeżywałby dziś upadku, a PiS przegrałby te wybory. Ale chyba nadal tego nie rozumie. Malkontentom podpowiadam, że przy systemie D’Hondta nie ma alternatywy dla wspólnego startu wszystkich demokratów. Jest więc o co walczyć.

Marta Lempart (Strajk Kobiet): Nie chodzi tylko o to, że wybory do PE wygrał PiS. Chodzi o to, że bandyci konstytucyjni z PiS razem z przyczesanymi neofaszystami z Konfederacji mają większe poparcie społeczne niż ugrupowania demokratycznej opozycji - centroprawicowa Koalicja Europejska i progresywna Wiosna.

Prof. Wojciech Sadurski: Niesamowita moc propagandy. Mam nadzieję, że w Parlamencie Europejskim zostanie ogłoszone, że w delegacji polskiej znajdują się osoby, które zagadanie do nich po angielsku potraktują jako osobistą zniewagę i celowe upokorzenie. (...) Tak, to porażka. Jedna lekcja: spośród tych, którzy nie głosowali w wyborach prezyd. 2015 a zagłosowali wczoraj, 33 proc. głosowalo na KE, a 22 proc. na PiS. To oznacza, że pro-frekwencyjnosc działa na korzyść Koalicji. Zapamiętajmy. Zwłaszcza jeśli do Koalicji wejdzie Wiosna.

             Popierasz Owsiaka - kciuk w górę!


+ 18
- 1

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment