aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskodkeo4r44r4rrr.jpg

W dalszym ciągu po 9 dniach ogólnopolskiego strajku w oświacie nie ma porozumienia Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych z rządem Prawa i Sprawiedliwości.

Za nami 9 dni strajku w edukacji. „18 kwietnia na 10 rano przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Dorota Gardias na wniosek ZNP i FZZ ogłosiła kolejną rundę negocjacji. Związkowcy nie chcą dłużej czekać, bo chodzi o los maturzystów. Rząd będzie, nie wiadomo, czy z premierem. Żeby usiąść do Okrągłego Stołu trzeba załatwić sprawę podwyżek - czytamy na portalu oko.press.

Wiem, że jest trudno, wiem, że to jest kosztowne, wiem, że to wymaga niebywałego wysiłku, ale naprawdę bądźmy razem i wytrwajmy - apeluje prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Strajkujący nauczyciele z ponad stu szkół w liście otwartym do rządu domagają się spotkania przy okrągłym stole jeszcze przed świętami. Ich zdaniem Strajk Nauczycieli zagraża przeprowadzeniu matur i innych egzaminów - informuje dziennikarz Krzysztof Horwat (TOK FM).

Na słabnące nastroje strajkowe w jednej ze szkół zareagował Władysław Frasyniuk. - Odebrał dziś rano telefon, iż strajkujące w szkole w Twardogórze nauczycielki doszły do granic wytrzymałości i zaczynają wygaszać strajk. Wsiadł w samochód i o 11.00 był na miejscu - opisuje żona Frasyniuka.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslepdledddd.png

Będą was szarpać i brać na przetrzymanie, ale władza nie może w waszych oczach zobaczyć strachu! W takim proteście najważniejsze jest przekonanie o słuszności swych żądań. Z niego płynie siła i determinacja - mówił do nauczycieli kilka dni temu Władysław Frasyniuk.

 

          Popierasz Frasyniuka - kciuk w górę!


+ 1
- 0

Polub Polityczek.pl