aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaapslplededddeee.jpg

Pisarka Manuela Gretkowska odniosła się w swoim najnowszym felietonie do pożaru katedry Notre Dame w Paryżu.

Notre Dame to nasza historia, literatura, wyobraźnia. To centrum naszego życia - mówił prezydent Francji Emmanuel Macron i dodał że katedra zostanie odbudowana.

Francuscy strażacy poinformowali, że struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone.

56285396_2304381563169708_5960424488944107336_n.jpg

Do płonącej katedry Notre Dame odniosła się Manuela Gretkowska. - (...) Nie spaliła katedry Rewolucja, chociaż odprawiano w niej pogańskie obrządki. Notre Dame przed upadkiem uratował Victor Hugo. Tak opisał katedrę w „Dzwonniku…”, że Francuzi zakochali się w niej znowu i romantycznie odnowili.

Notre Dame zbudowano prawie tysiąc lat temu zgodnie z masońską sztuką i symboliką chrześcijańską. Dach jest symbolem miłosierdzia, od niego zaczął się pożar. Mury - jednością dusz, laickich i kleru. Może w tym leży „przyczyna”, w nieudanej renowacji, remoncie Kościoła. Bóg niszczy swoje dzieło, powiedziano by w średniowieczu, za karę. Za pedofilię, brak miłosierdzia i pychę kleru. Sypie się Watykan, płonie Notre Dame.

Zabytek uratują ludzie. Ale tego co spłonęło, co zostało zniszczone w sumieniach, duszach wierzących nie da się uratować. Nadchodzi w Europie nowa epoka, sprzed pożaru Notre Dame i po, przed pedofilskim skandalem Sodomy i po.
Studiowałam w Paryżu antropolgię Średniowiecza, nigdy nie myślałam że jego serce, bo tym jest Notre Dame dla miasta, spłonie napisała Gretkowska na temat pożaru w Paryżu. 

          Popierasz Gretkowską - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl