aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakokoededddd.png

Partia Korwin zorganizowała dzisiaj w Sejmie konferencję, w której czasie jej lider Janusz Korwin Mikke wypowiedział się na temat trwającego strajku w oświacie.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz razem z innymi „mniejszymi Broniarzami” powinien zostać aresztowany, wtedy będzie zaprowadzony porządek. Należy też rozwiązać ZNP. Rząd jest właścicielem szkół i ma obowiązek reprezentować podatników i rodziców, a nie nauczycieli - mówił Janusz Korwin Mikke.

Nie przyjmujemy jako argumentu stwierdzenia, że budżet państwa to, co miał dać, to już dał. Wwiększości szkół, które protestują Rady Klasyfikacyjne się nie odbędą. Nie dam sobie wmówić, że winę za ten stan rzeczy ponosi związek i nauczyciele, bo absolutnie główna wina leży po stronie tych, którzy bagatelizowali tę sprawę.  Apelujemy do pana premiera o natychmiatowe spotkanie - wypowiadał się prezes ZNP Sławomir Broniarz, odpowiadając na pytania dziennikarzy ws. zbliżających się matur.

Premier Mateusz Morawiecki zaproponował spotkanie związkowcom dopiero po świętach wielkanocnych. - Chcę bardzo gorąco poprosić nauczycieli o to, żeby jutro i we wtorek, i w środę egzaminy końcowe w szkołach podstawowych odbyły się bez żadnych zakłóceń. Powinniśmy mieć taką wspólną zasadę, że tam, gdzie chodzi o dobro młodzieży, dobro uczniów, to spory pomiędzy - nazwijmy to umownie - dorosłymi, odkładamy na bok. Spory nie mogą zakłócić tego normalnego przebiegu egzaminów. Chciałbym też zaapelować o to, żeby na te zbliżające się święta, na Wielki Tydzień może zawiesić ten protest. Jeśli się nie uda go zakończyć, to chociaż wstrzymać go na ten czas - mówił premier jednocześnie zachęcając protestujących do rozmów przy okrągłym stole po świętach. 

W Wielkim Tygodniu zachęcamy premiera do podjęcia wielkich decyzji - odpowiedział prezes ZNP na słowa premiera.

 

             Popierasz Korwina - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl