Leon_Knabit_-_Targi_Ksiazki_w_Krakowie.jpg

Drugi dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli kończy się bez porozumienia między Związkiem Nauczycielstwa Polskiego a rządem Prawa i Sprawiedliwość. 

Do pierwszego spotkania ZNP z politykami PiS doszło dzisiaj po rozpoczęciu strajku przez pracowników oświaty. Do porozumienia jednak kolejny raz nie doszło. Minister Beata Szydło przedstawiła związkowcom... te same propozycje co w niedzielę. - Spotkaliśmy się w imię odpowiedzialności za młodzież. Rząd zaproponował porozumienie, które wciąż jest aktualne i gotowe do podpisania. Strona związkowa odrzuciła nasze propozycje. Dziękuję nauczycielom, którzy pracują i są gotowi pomóc w przeprowadzaniu egzaminów, które się jutro odbędą. Apelujemy, by nie wywierać presji na nauczycielach, którzy pracują - mówiła minister Beata Szydło po spotkaniu z ZNP i FZZ.

Do słów Szydło dołączył Mateusz Morawiecki. - Egzaminy jutro się odbędą. Apeluję o to, aby nauczyciele umożliwili uczniom zdawanie ich. Proponuję związkowcom „okrągły stół” zaraz po świętach, a teraz kieruję gorącą prośbę o zawieszenie strajku na czas egzaminów. Jesteśmy rządem odpowiedzialnym za finanse publiczne - mówił premier na antenie TVP.

Na apel Morawieckiego odnośnie do okrągłego stołu szybko odpowiedzi związkowcy z ZNP: Panie Premierze, w TVP proponuje Pan edukacyjny okrągły stół po świętach. My prosimy Pana o spotkanie od miesięcy! Nie znalazł Pan czasu dla nauczycieli, a dzisiaj pokazuje Pan wirtualne średnie wynagrodzenia jako nasze rzekome "płace".

D3uF0smWsAAF1KD.jpg

Zachowanie strajkujących nauczycieli nie przypadło do gustu benedyktynowi Leonowi Knabitowi, który ostro skrytykował postawę pracowników oświaty na Facebooku. - Ja gdybym był dzisiaj nauczycielem, do strajku bym nie przystąpił. Znam trochę historie i wiem, jaką cenę płacili polscy nauczyciele za nauczanie polskich dzieci w zaborach rosyjskim i pruskim.

            Popierasz Knabita - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment