nagłówek-dawid-podsiadło.jpg

Kończy się pierwszy dzień ogólnopolskiego strajku w oświacie. Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej - na godzinę 12 uczestniczyło w nim 48,5 proc. placówek.

Rząd zaproponował podwyżkę we wrześniu na poziomie 9,6 proc. Co to oznacza? Wzrost wynagrodzenia zasadniczego we wrześniu od 198 zł do 271 zł netto (stażysty 198 zł, kontraktowego 204 zł, mianowanego 232 zł, dyplomowanego 271 zł) - informuje ZNP o propozycji rządu.

Zaproponowaliśmy nauczycielom przyspieszenie i zwiększenie podwyżek od września bieżącego roku. Zaproponowaliśmy takie zmiany, które, po pierwsze - są możliwe, po drugie - wychodzą naprzeciw oczekiwaniom środowiska nauczycielskiego, po trzecie - gwarantują rozwój polskiej szkoły.Jesteśmy otwarci na dialog. Apelujemy o zapewnienie młodzieży spokoju w czasie egzaminów, by nie musieli oni przeżywać dodatkowych, niepotrzebnych stresów - mówiła minister Beata Szydło na dzisiejszej konferencji.

To, o czym mówi pani premier, to są wirtualne kalkulacje, które mają epatować opinię publiczną skalą zarobków nauczycieli, ale mają się nijak do rzeczywistości. Trudno zgodzić się ze stwierdzeniem, że ta podwyżka, o której mówi pani premier, jest dla nas zadowalająca w sytuacji, gdy dla nauczyciela stażysty jest to 198 złotych netto, a dla dyplomowanego 271 złotych - wypowiada się prezez ZNP Sławomir Broniarz.

d3g9hkzropogm232azipiae6rzodo6gu.jpg

Do sytuacji strajkujących pracowników oświaty odniósł się na swoim kanale społecznościowym muzyk Dawid Podsiadło, który postanowił wesprzeć nauczycieli w ich trudnej sytuacji. - Jak ktoś mnie dobrze zna to wie, że dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem. Dlatego, gdy pytają mnie, czy wspieram nauczycieli, to odpowiadam - całym sercem - pisze artysta na Facebooku.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawkwoswsss.png

           Popierasz Podsiadłę - kciuk w góre!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment