aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspwlwwwwddd.jpg

Nauczycielska Solidarność podpisała porozumienie z rządem ws. proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość podwyżek dla pracowników oświaty.

Jest to sukces, ponieważ jednym z głównych naszych, oprócz płacowego, postulatów była zmiana systemu wynagradzania i to osiągnęliśmy. Można powiedzieć, że wszystkie cztery postulaty, które zgłosiliśmy do negocjacji, zostały przyjęte. W wyniku tych rozmów sekcja w piątek dała sygnał, że jest zadowolona z konsensusu, który osiągnęliśmy z rządem i dała mi upoważnienie do podpisania porozumienia. Apeluję do naszych nauczycieli o nieprzyłączanie się do akcji strajkowej prowadzonej przez inne związki. Nasz Związek przyjął inne kalendarium działań. Protest rozpoczęty w szkołach nie jest prowadzony pod egidą NSZZ Solidarność- mówi szef oświatowej Solidarności Ryszard Proksa.

"Sukcesem" porozumienie rządu z Solidarnością nazywa także minister Beata Szydło. - To dobre porozumienie, ponieważ to dobra propozycja dla nauczycieli. Dziękuję przewodniczącemu i delegacji Solidarność. To sukces, bo można podpisać porozumienie, które daje perspektywy na przyszłość - komentuje polityczka PiS.

112_0.jpg

W PRL władze miały własne służby specjalne, własną prokuraturę, własne związki zawodowe. To jest model dla PIS. Popatrzcie na Solidarność. Ironia losu: rozkład PRL zaczął się od powstania NSZZ Solidarność, kierowanej przez Lecha Wałęsę. A teraz mamy PiS-Solidarność Piotra Dudy - wypowiada się na temat zachowania związkowców prof. Leszek Balcerowicz.

Krótka historia o tym, jak lizać tyłek rządowi nazywając się NSZZ Solidarność pod kierunkiem pana z pieskiem o nazwisku i inteligencji prezydenta RP, tłumić strajki pracownicze i robić wszystko by wszystkim obrzydzić ruch związkowy - mówi publicysta Kuba Wątły o podpisaniu porozumienia kierownictwa Solidarności z rządem.
           
            Popierasz Wątłego - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment