465a10dd-71f8-46b0-96e5-ab6a04c47b33.jpg

Aktor Daniel Olbrychski był gościem Elizy Michalik w programie „Nie ma żartów". Uznany aktor wypowiedział się na temat Kościoła Katolickiego i wsparł nauczycieli w dążeniu do uzyskania podwyżek.

Ta instytucja nie zdała egzaminu w demokracji. Sowieci, całe KGB przez 50 lat stawało na głowie, by rozbić polski Kościół Katolicki, nie udawało się, udało się dopiero w demokratycznej Polsce - mówił Olbrychski. Nie pojawiło się nic takiego jak rozgłośnia toruńska za czasów PRL-u - dodał.

Aktor został zapytany przez Elizę Michalik także o konferencję Episkopatu Polski na temat pedofilii wśród duchownych.

Hierarchowie wypowiadali się w sposób taki, że ja na miejscu rozsądnego prymasa Polski, jakim jest biskup Polak, to bym usunął ze stanu kapłańskiego tych biskupów, którzy lekceważyli ten problem, w sposób haniebny, karygodny i głęboko grzeszny - ocenił artysta.

Bardzo im kibicuję (nauczycielom). Jeśli trzeba, trzymam za strajk - wsparł nauczycieli Olbrychski w Superstacji. 

Link do całego odcinka „Nie ma żartów” z udziałem Daniela Olbrychskiego

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego apeluje do wszystkich pracowników przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, w których od dnia 8 kwietnia 2019 roku rozpoczyna się akcja strajkowa, o solidarny udział w proteście.

Zademonstrujmy razem, że naszym wspólnym celem jest dobro oświaty oraz obrona interesów zawodowych wszystkich jej pracowników. Walczmy o lepszy byt całego środowiska - zapowiada ZNP w listach do środowiska nauczycielskiego.

      Popierasz Olbrychskiego - kciuk w górę!


+ 374
- 9

Polub Polityczek.pl